سه شنبه|06 فروردين 1398|18 رجب 1440|26 March 2019
زمان انتشار: 1394/05/03 - 11:21 |

تصاوير آشنا از يك روضه خانگي در كربلا

ديشب، در نود و دومين سالگرد تخريب بارگاه ائمه بقيع، مجلس روضه‌اي در منزل يكي از خادمان باسابقه حرم اباعبدالله عليه‌السلام تشكيل شد كه شباهت زيادي به روضه‌هاي خانگي مردم ايران دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلي، شب گذشته در سالگرد تخريب بارگاه ائمه بقيع به دست وهابيون تيره‌دل، مجلس عزاداري و سوگواري در منزل «سيدجعفر» معاون توليت حرم امام حسين عليه‌السلام و خادم قديمي اين بارگاه برگزار شد.

مداحي و سخنراني به زبان عربي، دو برنامه اين مراسم ساده بود كه شكل اجراي آن دقيقاً مشابه روضه‌هاي خانگي شيعيان ايران بود و حاضران در آن، بر غريبي چهار امام مظلوم مدفون در بقيع، اشك ماتم ريختند.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسين بهجتي (بازقندي) نماينده بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي و تني چند از مديران و همكاران دفتر بعثه در اين شهر مقدس كه به دعوت صاحب‌خانه در اين مراسم صميمانه حاضر شده بودند، ثلمه بزرگ و جبران‌ناپذير تخريب بارگاه منور ائمه بقيع به دست وهابيون جنايتكار را تسليت گفتند.

تصاوير اين مجلس روضه، مجالس ساده عزاداري‌هاي خانگي در ايران را به ذهن متبادر مي‌كند.

 مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلا مجلس روضه خانگي در كربلابرچسب ها:بقيع - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: