پنجشنبه|02 خرداد 1398|17 رمضان 1440|23 May 2019
زمان انتشار: 1394/05/03 - 09:29 |

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف:

مسلمانان، جنايت تخريب بارگاه ائمه بقيع را فراموش نخواهند كرد

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف گفت: مسلمانان، جنايت تخريب بارگاه ائمه بقيع را فراموش نخواهند كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج به عتبات عاليات، حجت‌الاسلام والمسلمين احمد احساني به مناسبت هشتم شوال، سالگرد تخريب بارگاه نوراني ائمه بقيع اظهار داشت: بقيع، مدفن و مزار بسياري از بزرگان اسلام است و اول شخصيتي كه از انصار در بقيع مدفون شد، اسعد ابن زراره و از مهاجرين، عثمان ابن مظعون است.

وي ادامه داد: بسياري ديگر از انصار و اصحاب و خاندان رسول مكرم اسلام صلي‌الله عليه و آله و سلم، همسران و فرزندان آن حضرت نيز در جنه‌البقيع مدفون هستند، اما عظمت بقيع، بيش‌تر به نام فاطمه زهرا سلام‌الله عليها و چهار فرزند معصومش امام حسن مجتبي، امام سجاد، امام محمد باقر و امام جعفر صادق عليهم‌السلام است.

حجت‌الاسلام احساني خاطرنشان كرد:‌ چرا كه چهار نور الهي و ذريه رسول‌الله صلي‌الله عليه و آله و سلم و وارثان انبياءالله و صاحبان سرالله و اوصياء نبي‌الله و حافظان سرالله و خازنان علم خدا و اركان توحيد الهي هستند. آنها كساني هستند كه نماز را بپا داشتند، زكات را ادا كردند، امر به معروف و نهي از منكر كردند، حق جهاد در راه دين خدا را بجا آوردند و احكام و سنن الهي را استوار گردانيدند؛ تا آنجا كه در اقامه دين، خدا را از خود خشنود ساختند و تسليم قضاء الهي شدند.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف اظهار داشت: پس از گذشت قرن‌ها، كساني در قالب اسلام در بين جوامع مسلمين پيدا شدند و با نقاب اسلام با اسلام ناب مقابله كردند. آن‌ها جمعي را گمراه كردند، با عقايد باطل و انحرافي بر جزيره‌العرب مسلط شدند كه يكي از اعمال زشت تاريخ بشريت را انجام دادند و آن، هتك حرمت به گنبد و بارگاه ائمه بقيع عليهم‌السلام بود. آل سعود در اين ماجرا، جنايتي مرتكب شدند كه مسلمانان، آن را هرگز فراموش نخواهند كرد.

احساني گفت: آل‌سعود و وهابيت، اين عقيده پليد و باطل را همچنان دنبال مي‌كنند و تخريب بقعه مباركه امامين عسكريين عليهماالسلام در سامراء نيز به دست همان فرقه جنايتكار اتفاق افتاد. اما اطمينان داريم كه اين همه جنايت جز نابودي و سيه‌روزي وهابيون را در پي نخواهد داشت.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف، ضمن محكوم كردن جنايات ضد بشري آل‌سعود اظهار داشت: از كنار مضجع شريف مولي‌الكونين علي ابن ابيطالب عليه‌السلام، نابودي همه وهابيون را در هر كجا كه هستند از خداوند خواهانم و پيروزي همه مجاهداني كه در مقابل تكفيري‌ها و وهابيون مبارزه مي‌كنند خاصه در عراق، يمن، لبنان و سوريه از درگاه الهي مسئلت دارم.

برچسب ها:نجف - بقيع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: