جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1396/07/17 - 13:37 |

موافقت رهبري با اختصاص زكات به وام قرض‌الحسنه

رهبر معظم انقلاب اسلامي با اختصاص بخشي از زكات جمع‌آوري شده به وام قرض‌الحسنه براي رفع مشكلات نيازمندان موافقت كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع رساني كميته امداد امام خميني(ره)، حسن عالمي، نماينده ولي فقيه و رئيس شوراي عالي زكات كشور در نامه‌اي به رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران با اشاره به اينكه كميته امداد به عنوان دبيرخانه شوراي عالي زكات وظيفه جمع‌‌آوري و مصرف زكات را در كشور برعهده دارد، آورده است: هزينه كرد زكات بايد مطابق با احكام فقهي تعيين شده صورت پذيرد و اين درحالي است كه مشكلات برخي از نيازمندان و محرومان جامعه با دريافت وام قرض‌الحسنه رفع مي‌شود.

رئيس شوراي عالي زكات كشور در نهايت از امام خامنه‌اي درخواست كرده است تا كميته امداد امام خميني(ره) قسمتي از وجوهات زكات را به عنوان وام قرض‌الحسنه براي رفع مشكلات نيازمندان استفاده كند كه رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران نيز با تأييد استفاده كميته امداد از بخشي از زكات جمع‌آوري شده به اين امر موافقت كردند.

پيش از اين نيز به اذن مقام معظم رهبري جمع‌آوري و هزينه‌كرد زكات با هدف كمك به اقشار نيازمند جامعه از آبان سال ۹۰ به كميته امداد امام خميني(ره) واگذار شده است. طبق قانون، زكات جمع‌آوري شده از مؤديان هر منطقه براي افراد نيازمندان همان منطقه هزينه مي‌شود.

يادآوري مي‌شود، سال گذشته زكات جمع‌آوري شده ۲۷۰ ميليارد تومان بود كه اين رقم در شش ماهه نخست امسال به ۲۱۵ ميليارد تومان رسيده است.
برچسب ها:رهبر انقلاب - احكام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: