پنجشنبه|31 مرداد 1398|19 ذی الحجه 1440|22 August 2019
زمان انتشار: 1396/09/26 - 14:07 |

اعتاب مقدس جهان اسلام نيازمند سايت مجازي مشترك هستند

معاون هماهنگي آستان مقدس حضرت عبدالعظيم حسني(ع) عنوان كرد: اعتاب مقدس جهان اسلام نيازمند صفحه الكترونيكي مشترك هستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري ابنا،«جواد علي اكبريان» در حاشيه نشست نمايندگان آستان‌هاي مقدس و بقاع متبركه ايران اسلامي كه به ميزباني مركز امور بين الملل آستان قدس رضوي برگزار شد، اظهار كرد: آستان هاي مقدس در ايران سال‌ها پيگيري مشاركت در طرح‌ها و ايده‌ها و نيز به دنبال ايجاد هم افزايي ميان يكديگر بودند كه طي دو سال گذشته خوشبختانه اين مهم در حال انجام است.

وي تصريح كرد: آستان هاي مقدس ايران، عراق و سوريه در اين اجلاسيه بيانيه مشتركي صادر كردند كه متعاقب آن مصوب شد تا نمايندگان تام‌الاختيار هر توليت فعاليت‌ها و عملكردهاي مشترك را برنامه‌ريزي و مصوب كنند.

«علي اكبريان» گفت: پنجمين جلسه نمايندگان به منظور تهيه پيش نويس دستور جلسه آينده توليت‌ها و همچنين تدوين آيين نامه هاي داخلي و تشكيل كارگروه‌هاي تخصصي تبادل تجربيات و ايده هاي مشترك و اجرايي شدن آن‌ها برگزار شد.

وي با بيان اينكه مشاركت آستان‌هاي مقدس و اعتاب متبرك در حوزه‌هاي گوناگون فني و عمراني، فرهنگي، پژوهشي، رسانه، فضاي مجازي و فناوري اطلاعات ممكن است، بيان كرد: طرح هاي مشترك در اين زمينه ها در كارگاه‌هاي تخصصي بررسي مي‌شود تا در جهان اسلام شاهد هم‌افزايي در اهداف اعتاب متبرك باشيم.

«علي اكبريان» ادامه داد: هر آستان مقدس در كشورهاي ايران، عراق و سوريه تجربياتي دارد كه بايد با برگزاري اين جلسات از ايده هاي آنان شناخت يافت و با تبادل كارشناسان فرهنگ ها و برنامه هاي تبليغي اين احساس نياز به اشتراك را برطرف كنيم.

وي افزود: اين ارتباطات باعث استفاده از تجربيات شده و بايد اعتراف كرد كه داستان هاي مقدس و بقاع متبركه در جهان اسلام نيازمند صفحه الكترونيكي مشترك يا رسانه‌هاي جمعي مشترك هستند.

«علي اكبريان» بيان كرد: آستان قدس رضوي آستان عظيم و با سابقه اي است كه تخصص هاي مختلف را در زمينه‌هاي فرهنگي گوناگون دارد و در همين زمينه بايد آن را از نظر حجم و محتواي فعاليت هاي فرهنگي سرآمد آستان‌هاي مقدس در جهان اسلام دانست.

برچسب ها:آستان مقدس-الكترونيكي- فضاي مجازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: