سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1396/11/07 - 07:37 |

در كنفرانس جاكارتا؛

بررسي اشتباهات سعودي در اداره اماكن اسلامي

كنفرانس بين‌المللي «اماكن اسلامي عربستان و نقش كشورهاي اسلامي در اداره آن» با همت هيئت بين المللي نظارت بر عملكرد آل سعود در اداره حج و انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اندونزي در جاكارتا برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، روزنامه قطري العرب نوشت؛ در اين كنفرانس بين‌المللي كه با هدف بررسي نقش كشورهاي مسلمان در اداره اماكن مقدس اسلامي عربستان ديروز(۵ بهمن‌ماه) برگزار شد، ابعاد مختلف اشتباهات عربستان در اداره اماكن اسلامي و نابودي تاريخ اسلام در مكه و مدينه و ديگر اماكن مقدس اسلامي اين كشور تبيين شد.

در اين كنفرانس كه در مقر انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اندونزي برگزار شد، بر ضرورت مشاركت كشورهاي اسلامي در برنامه‌ريزي و اداره اماكن مقدس اسلامي در عربستان تأكيد و كيفيت مشاركت فعال كشورهاي اسلامي در اداره و گسترش امور حج مورد ارزيابي قرار گرفت.

نقشه راه مقابله با اشتباهات عربستان در اداره اماكن اسلامي كه در حال حاضر از سوء مديريت رنج مي‌برد، بررسي شد و سخنرانان اين كنفرانس آراء و نظرات خود را پيرامون مشاركت فعال امت اسلامي در اداره همه اماكن مقدس و امور حج كشور عربستان بيان كردند.

در انتهاي اين كنفرانس بر «تلاش هيئت بين المللي نظارت بر عملكرد آل سعود در اداره حج در مشاركت دادن كشورهاي اسلامي در اداره امور حج»، «استمرار فعاليت‌هاي اين هيئت در برگزاري دوره‌ها و كنفرانس‌هاي بين‌المللي به منظور بررسي ابعاد مختلف اداره حج»، «ارائه راه‌كارهاي مختلف اداره اماكن اسلامي در عربستان به دليل ضعف اين كشور در اداره امور حج»، «ديده‌باني عملكرد عربستان در اداره اماكن اسلامي اين كشور»، «ارائه گزارش مفصل به مؤسسات مختلف بين‌المللي پيرامون فعاليت‌هاي غيرانساني عربستان در حق مسلمانان»، «ارائه گزارش به يونسكو در خصوص نقش عربستان در نابودي اماكن اسلامي و تاريخي اين كشور» و «ضرورت ارتباط با مؤسسات حقوقي براي رصد فعاليت‌هاي غير انساني عربستان در حق مسلمانان» تأكيد شد.

گفتني است هيئت بين المللي نظارت بر عملكرد آل سعود در اداره حج، همزمان با آغاز سال نو ميلادي تشكيل شده‌است تا اقداماتي را كه باعث از بين رفتن هويت اسلامي در مكه مكرمه و مدينه منوره مي شود از جمله ساخت وسازهايي كه در اطراف اماكن مقدسه در اين شهرها صورت مي‌گيرد، متوقف كند همچنين اين هيئت تلاش خواهد كرد تا دولت سعودي به شكل مستقل به اداره اين اماكن مقدس نپردازد.
هدف اين هيئت بين المللي تقسيم سهميه حج و عمره براي همه كشورهاي اسلامي بصورت عادلانه و غير سياسي بودن اين مناسك ديني و عبادي است.

منبع: ايكنا

برچسب ها:عربستان - اماكن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: