سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1396/11/08 - 10:16 |

درخواست هيأت نظارت بر حرمين شريفين:

اماكن مقدس در عربستان بايد به صورت بين‌المللي اداره شود

« هيأت نظارت بر اداره حرمين شريفين» خواستار مشاركت دولت ها و موسسه هاي اسلامي جهان براي اداره اماكن مقدس در عربستان شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اين هيأت روز يكشنبه با انتشار بيانيه اي ، اعلام كرد ؛ اكنون كه ثابت شده است عربستان توان اداره اماكن مقدس را ندارد، لازم است اين امكان به صورت بين المللي اداره شود.

اين بيانيه از سياست عربستان در استفاده منابر اسلامي به نفع آل سعود ، محروم كردن مسلمانان از اداي مناسك به دلايل سياسي ، فساد مالي در جريان توزيع درآمدهاي حج و عمره ، توزيع ناعادلانه سهميه هاي حج بين كشورهاي اسلامي و عدم اهتمام به تقويت زير ساخت هاي حج به منظور جلوگيري از حوادث ناگوار، انتقاد كرد.

اين هيأت ، با متهم كردن عربستان به تخريب اماكن تاريخي و اسلامي و تبديل آن به شهرهايي بدون نماد اسلامي ، از شخصيت ها ، نهادها و سازمان اسلامي خواست با امضاي اين بيانيه ، تلاش براي اداره بين المللي حرمين شريفين را به نتيجه برسانند.

هيأت بين المللي نظارت بر چگونگي اداره حرمين شريفين و اماكن مقدس از سوي عربستان اوايل سال 2018 در كشور مالزي اعلام موجوديت و در اولين بيانيه خود تصريح كرد كه تلاش مي كند از بكارگيري اراضي مقدس ومناسك حج براي اهداف سياسي جلوگيري كند.

اين هيأت همچنين تلاش مي كند جلوي تك روي عربستان در مديريت اماكن مقدس را بگيرد به گونه اي كه بر سلامت حجاج و عمره گزاران تاثير منفي نگذارد.

هيأت مذكور هفت گذشته با صدور بيانيه اي ، عربستان را به سياسي كاري در برگزاري حج و سلب حقوق قانوني عمره گزاران متهم كرد.

منبع: ايرنا

برچسب ها:عربستان - اماكن اسلامي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: