چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/18 - 10:50 |

مدير حج و زيارت آذربايجان‌شرقي؛

پرداخت جريمه راه برگشت شركت‌هاي غيرمجاز را هموار مي‌كند

روحي ملكي گفت: هزينه‌هاي داخلي سفر به عتبات افزايش چنداني نداشته و افزايش صورت گرفته به دليل نوسانات نرخ ارز و افزايش قيمت دلار كه بر اساس نرخ آزاد محاسبه مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، امير روحي ملكي در گفت‌وگو با آناج با اشاره به شروع پيش‌ ثبت‌نام عتبات عاليات براي عيد نوروز اظهار داشت: به قيد قرعه افراد براي اعزام مشخص خواهند شد اما هنوز سهميه‌هاي استان مشخص نشده و به محض مشخص شدن تقسيم‌بندي صورت مي‌گيرد و امسال بنا بر افزايش سهميه وجود دارد.

وي ادامه داد: سازمان حج‌و زيارت از طريق شركت مركزي استان كه زير مجموعه سازمان حج و زيارت مي‌باشد، طرح نوين عتبات به صورت استاني را مطرح كرده‌ كه شركت‌هاي مركزي حج و زيارت استان با مراجعه به شهرهاي نجف، كاظمين و كربلا در جهت كاهش نرخ هزينه سفر هتل اجاره كرده و خدمات ارائه دهند.

مدير حج و زيارت استان آذربايجان‌شرقي با بيان اينكه اين طرح براي مقابله با شركت‌هاي بدون مجوز سازمان حج‌وزيارت صورت گرفته، عنوان كرد: متاسفانه اين شركت‌ها به صورت غيرمجاز اقدام به اعزام زائر مي‌كنند و سازمان حج و زيارت با شناسايي اين شركت‌ها نسبت به معرفي و شكايت اقدام كرده اما شركت‌هاي غيرمجاز با پرداخت جريمه قضايي اين بار ديگر به فعاليت مي‌پردازند.

وي افزود: اگر اتفاقي براي اين شركت‌ها در عراق رخ دهد هيچكس پاسخگو نبوده و آنها نيز خود درمانده مي‌شوند، متاسفانه اين شركت‌ها مبلغ خدماتي بسياري نظير مراجعه به بيمارستان‌هاي هلال احمر را دريافت كرده اما در عراق اين پول را به زائرين پرداخت نمي‌كنند و يا مبالغ اضافي تحت عناوين مختلف دريافت مي‌كنند كه سازمان حج‌و زيارت درصدد مقابله با اين شركت‌هاست و از ارگان‌هاي زيربط براي مقابله با اين شركت‌ها درخواست كمك داريم.

روحي ملكي در خصوص نحوه پيش‌ ثبت‌نام عتبات عاليات متذكر شد: پيش ثبت‌نام عتبات در سايت haj97.ir صورت مي‌گيرد و كساني‌كه تا سي‌ام آبان سال 85 ثبت‌نام انجام داده‌اند براي پيش ثبت‌نام مراجعه و اطلاعات شناسنامه‌ و گذرنامه‌اي خود را تكميل كرده تا بر اساس اين پيش ثبت‌نام مركز سهميه استان ما را مشخص كند، قابل ذكر است با افزايش آمار پيش ثبت‌نام تعداد سهميه ما نيز افزايش پيدا مي‌كند.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر افزايش بيست درصدي هزينه‌هاي عتبات عاليات نسبت به سال گذشته خاطرنشان ساخت: هزينه‌هاي داخلي ما افزايش چنداني نداشته و اين افزايش به دليل نوسانات نرخ ارز و افزايش قيمت دلار كه بر اساس نرخ آزاد محاسبه مي‌شود صورت گرفته است.

مدير حج و زيارت استان آذربايجان‌شرقي 80 درصد هزينه‌هاي سفر را ارزي دانست و تاكيد كرد: در تلاشيم با افزايش تعداد پروازهاي هواپيمايي در هفته آينده براي سفر عتبات، خدمات به زائرين نيز افزايش پيدا كند.

برچسب ها:عتبات - كاروان هاي غير مجاز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: