چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/18 - 13:50 |

آقايي مطرح كرد؛

كاروان هاي غيرمجاز فاقد پوشش بيمه و امنيت

سرپرست برنامه ريزي و نظارت بر امور عتبات عاليات گفت: مردم گول ارزان تمام شدن سفر با كاروان هاي غيرمجاز را نخورند و امنيت و معرفت سفر عتبات خود را دستخوش اين كاروان ها قرار ندهند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مرتضي آقايي سرپرست دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور عتبات عاليات، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار كرد: هر پولي كه از زائران عتبات عاليات دريافت مي شود بايد در قبال آن يك سري خدمات به اين افراد ارائه شود و تاكيد ستاد عتبات عاليات بر اين است كه خدمات فوق بايد از استاندارد و امنيت كافي برخوردار باشند.

وي تصريح كرد: مردم گول اين موضوع كه هزينه كمتري را به كاروان هاي آزادبر مي پردازند را نخورند و اگر به دنبال اين هستند كه سفري ايمن و بامعرفت را در عتبات عاليات سپري كنند و شيريني و حلاوت اين سفر معنوي را درك كنند، بايد در كاروان هاي رسمي سازمان حج و زيارت ثبت نام خود را انجام دهند.

سرپرست دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور عتبات عاليات خاطرنشان كرد: ثبت نام در كاروان هاي آزادبري كه به طور غيرمجاز، به اعزام زائران به عتبات عاليات اقدام مي كنند، سفري پر استرس و مخاطره آميز براي آنها در بر دارد و اغلب گروه هاي آزاد بر فاقد هر نوع پوشش امنيتي و بيمه اي هستند.

آقايي با بيان اينكه سازمان حج و زيارت به ازاي هر كاروان 40 نفره، 17 اتاق در اختيار هر يك از كاروان ها قرار مي دهد، ادامه داد:11 اتاق 2 تخته و 6 اتاق 3 تخته در اختيار زائران عتبات عاليات قرار مي گيرد.

وي تاكيد كرد: در كاروان هاي آزاد تعداد اتاق ها به نصف آمار فوق يعني به 7 يا 8 اتاق تقليل پيدا كرده و به دنبال آن مشكلات فراواني را براي زائران ثبت نام كرده در كاروان هاي مذكور ايجاد مي كند.

سرپرست دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور عتبات عاليات اظهار كرد: در كاروان هاي تحت نظر سازمان حج و زيارت به ازاي هر 38 زائر يك راهنما و همچنين يك روحاني يا مداح در اختيار كاروان قرار مي گيرد و اين افراد قبل از آغاز سفر با ساير زائران در ارتباط هستند.

آقائي تصريح كرد: كاروان هاي حج و زيارت تمام نكات ايمني و موارد ضروري را قبل و در حين سفر به زائران عتبات عاليات گوشزد مي كنند و همچنين قبل از ورود كاروان هاي مجاز به هتل هاي طرف قرارداد، هتل مربوطه توسط تيم كارشناسي سازمان حج و زيارت، مورد ارزيابي قرار مي گيرد و در صورت تاييد اين تيم، كاروان ها را در آنجا مستقر مي كنند.

وي افزود: بسياري از مديران كاروان هاي آزاد بر، بدون انجام هيچ گونه هماهنگي قبلي زائران را به عتبات عاليات برده و با سوء استفاده از احساسات معنوي آنها، اين زائران را به حرم اهل بيت راهي مي كنند و به اين بهانه، به دنبال پيدا كردن هتلي ارزان قيمت و البته مطابق با قيمت مورد دلخواه خود مي گردند.

سرپرست دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور عتبات عاليات اضافه كرد: متاسفانه مديران كاروان هاي آزادبر عتبات عاليات به مسئله امنيت و ارائه خدمات با كيفيت به زائران اهميتي نمي دهند و البته تفاوت هزينه اي كه زائران آزادبر پرداخت مي كنند با هزينه كاروان هاي رسمي سازمان حج و زيارت، مبلغ قابل توجهي نيست و بهتر است كه مردم امنيت خود را به خاطر اين مبالغ ناچيز به خطر نيندازند.

برچسب ها:عتبات - كاروان هاي غير مجاز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: