چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/18 - 12:11 |

اظهار نظر عجيب وزير اوقاف يمن:

درخواست واگذاري مديريت حج به امت اسلامي درخواستي شيطاني است!

وزير اوقاف و ارشاد يمن با محكوميت درخواست واگذاري مديريت حج به امت اسلامي تاكيد كرد كه عربستان سعودي شايستگي اداره حج را در طول سال‌ها خدمت به زائران نشان داده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري رسا، شيخ احمد عطيه وزير اوقاف و ارشاد يمن در اظهار نظري عجيب اعلام كرد كه عربستان سعودي شايستگي اداره امور حج را داشته و تلاش براي واگذاري مديريت حج به مسلمانان محكوم به شكست است.

شيخ عطيه در پيامي با محكوميت پيشنهاد بسياري از كشورهاي اسلامي براي واگذاري مديريت حج به امت اسلامي تاكيد كرد كه اين كشورها به دنبال سياسي كردن حج هستند.

وي افزود: نبايد از دين، مذهب، قوميت و نژاد براي تحقق اهداف سياسي سوء استفاده شود. طرح چنين سخناني، باب فتنه‌انگيزي را باز كرده و بايد به شدت با چنين پيشنهادهايي برخورد شود.

وزير اوقاف و ارشاد يمن خاطر نشان كرد: عربستان سعودي تنها كشوري است كه شايستگي اداره امور حج را داشته و در امر اداره حج بدون اجازه دخالت به بيگانگان تخصص دارد از اين رو كسي حق چنين اظهار نظرهايي را ندارد.

شيخ عطيه اظهار داشت: درخواست براي واگذاري مديريت حج به كشورهاي اسلامي درخواستي شيطاني است و هدف از طرح چنين پيشنهادي ايجاد فتنه، آشوب، اختلاف و چند دستگي در امت اسلامي است.

وي تصريح كرد: عربستان سعودي نماد خدمت به امت اسلامي و مقدسات مسلمانان است و در مسير خدمت رساني به حاجيان و زائران بيت الله الحرام از هيچ كوششي دريغ نكرده است. ما به شدت اينگونه درخواست‌هاي مشكوك و هدف‌دار را محكوم مي‌كنيم.

برچسب ها:عربستان - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: