چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/19 - 12:13 |

زوج دانشجو در گفتگو با خبرنگار لبيك در كربلاي معلي:

جواني بهترين فرصت براي زيارت عتبات است/اتفاق خوب اين سفر تغيير نگرش دروني است

اگر مي دانستيم كه زيارت دانشجويي اين قدر لذت بخش است زودتر از اينها اقدام مي كرديم و به همه دانشجويان پيشنهاد مي كنيم كه از فرصت جواني شان براي زيارت استفاده كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مراسم وداع و پيمان نامه خواني تمام شده بود. همه آماده حركت به سمت حرم بودند، بعضي ها هم با حضور در پايگاه اطلاع رساني لبيك در هتل، دلنوشته ها وخاطرات خودشان را ثبت مي كردند .يكي از آنها نظرم را به خودش جلب كرد .با لهجه مشهدي، خيلي با صفا و صميمي بود، همسرش كه استاد دانشگاه بود مي گفت دست به قلمه و خوب مي نويسه، در حال ترغيب كردن همسرش براي مصاحبه و خواندن دلنوشته بود .وقتي ضبط فيلمش تمام شد، كنارش رفتم. به نظر زوج خوشبختي مي رسيدند، اين سفر حال و هوايشان را خيلي خوب كرده بود.

امير ملا رضايي؛ متولد مشهد و دانشجوي رشته مخابرات دانشگاه صنعتي سجاد مشهد و خانم ناهيد ولي زاده؛ استاد دانشگاه پيشوا و ورامين،هستند. گفتگويي با اين زوج دانشجو ترتيب داديم كه شما را نيز به خواندن آن دعوت مي كنيم.

امير ملا رضايي از وساطت امام رضا(ع) در ازدواجش و نحوه آشنايي با همسرش گفت و اين گونه آغاز كرد...

در مشهد مقدس سرباز وظيفه بودم .در حين خدمت اتفاقي افتاد و پايم شكست. يك ماه مرخصي استعلاجي به من تعلق گرفت. از آنجايي كه كار تحقيقاتي انجام مي دادم، از اين فرصت استفاده كردم و با قطار به تهران آمدم .به ايستگاه گرمسار كه رسيدم، تصميم گرفتم به دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار بروم و از فضا وكتابخانه اين دانشگاه استفاده كنم. همسر من آن زمان دانشجوي مقطع كارشناسي ارشد رشته برق همان دانشگاه بود .من ايشان را در كتابخانه ديدم و در مورد موضوع تحقيقم با ايشان مصاحبه كردم .همان جا بود كه ايشان را پسنديدم .بلافاصله با خانواده ام صحبت كردم و قصدم را به اطلاع خانواده ايشان هم رساندم. امام رضا(ع)مهر ما را به دل هاي همديگر انداخت. شرايطي را براي من مشخص كردند من هم پذيرفتم. هفته بعد با مادرم به خواستگاري ايشان رفتيم، دو روز بعدش نامزد كرديم و دو ماه بعد مراسم عقدمان را در حرم آقا علي بن موسي الرضا(ع) برگزار كرديم.

فكر مي كنيد چطور به اين سفر دعوت شديد؟

چند ماهي بيشتر از زندگي مشتركمان نمي گذرد.يك روز همسرم به من گفت كه ثبت نام عتبات دانشگاهيان آغاز شده است.براي كمك هزينه سفر هم وام قرض الحسنه پرداخت مي شود و باز پرداخت آن هم خيلي سنگين نيست، با توكل بر خدا ثبت نام كرديم؛اما بعد از قرعه كشي متوجه شديم كه اسممان در نيامده!

با دفتر ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان تماس گرفته و درخواست اعزام داديم. در ليست ذخيره ها قرار گرفتيم و گفتند اگر انصرافي بود شما را جايگزين مي كنيم.باز هم پيگير بوديم تا اينكه يك روز همسرم تماس گرفت و گفت كه برايش پيامكي آمده براي واريز هزينه و اينكه ما زائر اصلي شده ايم!

تفاوت سفر دانشجويي با كاروان هاي عادي چيست؟

من براي اولين بار است كه به كربلا مشرف مي شوم، ولي همسرم قبلا با پدر و مادرشان به اين سفر آمده اند. اين سفر براي ما دلچسب است، چون با هم آمديم. يكدستي كاروان و قشر تحصيل كرده و دانشجو در برنامه هاي جمعي كاروان تاثير خوبي گذاشته است.

برنامه هاي فرهنگي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان را چطور مي بينيد؟

ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان برنامه ريزي خوبي براي كاروانها انجام داده است .از برنامه زيارت هاي ويژه در نجف اشرف و مسجد كوفه كه فرصت كافي براي انجام زيارت و خواندن نماز در هريك از مقام ها برايمان فراهم بود، خيلي راضي هستم و همچنين زيارت مرقد جناب حر در كربلا كه با كاروان عادي به اين زيارت نرفته بودم.اهداي كتاب هاي هشت بهشت و مفاتيح دانشجويي نيز كار بسيار خوبي است كه علاوه بر خودمان، خانواده هايمان نيز آن را مطالعه كردند.

از تاثيرات معنوي اين سفر بگوييد.

اين سفر در زندگي روزمره بسيار تاثير گذار است، بويژه در انجام فرايض ديني كه گاهي به فراموشي سپرده مي شود مثل نماز شب ، قرائت قرآن،نماز اول وقت و... يك اتفاق خوب ديگر در اين سفر، تاثير روحي و تغيير نگرش دروني است.شايد كسي متوجه نشود اما يك تغييري در او ايجاد شده است، شايد صبورتر شده ايم، كمتر غر مي زنيم، مهربانتر شده ايم!تاثيرات اين سفر خيلي زياد است،حالات معنوي كه شايد قبلا تجربه نكرده اي و بيان آن سخت است.

اين زيارت را نتيجه كدام كار و يا دعاي چه كسي مي دانيد؟

اين سفر قطعا نتيجه دعاي والدين ما بوده است.

در اين سفر از اهل بيت (ع)چه خواسته ايد؟

وقتي وارد حرم حضرت علي (ع) و همين طور حرم سيدالشهدا(ع) شدم،خواسته هاي دنيوي و اخروي خود را طلب كردم، مثل داشتن فرزند صالح و زندگي خوب، ولي دعاي ويژه من عاقبت بخيري و طلب زيارت كربلا براي تمام مومنين و مومنات بود.

چه پيامي براي دانشجوياني كه هنوز به اين سفر مشرف نشده اند داريد؟

ان شاءالله يك راهي برايشان باز شود،خودشان هم بخواهند و در اين راه قدم بردارند تا اين سفر را تجربه كنند.ما اگر مي دانستيم كه زيارت دانشجويي اين قدر لذت بخش است زودتر از اينها اقدام مي كرديم. آرزو مي كنيم كه مجددا بصورت دانشجويي به اين سفر مشرف شويم.به همه دانشجويان پيشنهاد مي كنم كه از فرصت جواني شان براي زيارت استفاده كنند.

صحبت پاياني

ان شاءالله همه كساني كه قدم در اين سرزمين گذاشته اند و همه ملتمسين به دعا حاجاتشان برآورده به خير شود و سرشار از معنويت به شهر خودشان بازگردند.از همين جا دست والدين مان را مي بوسيم و يادشان مي كنيم كه باعث و باني اين سفر با بركت شدند .

يه خونم تو مشهد و يه خونم تو كربلاست

اربابم حسين و سلطانم امام رضاست

برچسب ها:عتبات - كربلا - دانشگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: