چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/19 - 15:45 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري درعراق

دانشجويان زائر سفيران خوبي براي امام حسين(ع) خواهند بود

درهفتمين گردهمايي دانشجويي كه با حضور سيصد تن از دانشجويان درسالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبري برگزارشد حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني بااشاره به فضائل بي بديل زيارت حضرت سيدالشهدا(ع) و لزوم ژرف نگري و عبور از ظاهر به باطن و از ملُك به ملكوت دانشگاهيان را اثر پذير و اثرگذار و ماندگارتر از ديگران توصيف كرد و گفت: دانشجويان سفيران با انگيزه اي براي حضرت سيدالشهدا (ع)خواهند بود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي؛حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري درعراق با بيان اينكه در زيارت دانش و بينش نقش مهمي دارد گفت: در اين سفر علاوه بر دانش و دانايي بايد بينش و دارايي معنوي ما بيشتر شود و فاصله معرفتي ما با حضرت سيد الشهدا(ع( كمتر گردد.

وي با تأكيد برلزوم بازنگري در رفتار و گفتارخود افزود: اگر نيوتن از افتادن سيبي از درخت ،قانون جاذبه زمين را كشف مي كند نخبگان نيز بايد در اين سفر معرفتي وبصيرتي درسها وعبرتهاي اين زمين باشند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق خطاب به دانشجويان گفت:درزيارت بايد به امام حسين (ع) «لبّيك» گفت وگوش به فرمان آن حضرت ودر دانشگاهها سفير مخلصي وبا انگيزه اي براي آن حضرت بود لذا بايد معارف وسيره آن حضرت را دردانشگاه ترويج كرد وبراقامه نمازاول وقت وترويج فرهنگ قرآن وامر ومعروف ودرجلوگيري از ناهنجاريها كوشا بود وازبي تفاوت نبود .

وي در قسمتي از دانشجويان خواست به نماز نافله شب ،زيارت عاشور و زيارت جامعه كبيره اهمّيت بدهند زيرا امام زمان (ع) به آن سفارش فرموده است .

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني زيارت جامعه كبيره را داراي بهترين مضامين و يك دوره كامل امام شناسي خواند و افزود: در زيارت عاشورا سلام برخوبان و لعن بر دشمنان وجود دارد كه بيانگري ملاك جاذبه و دافعه يك مؤمن است زيرا مسلمانان و مؤمنين بايد با هم متحد بوده و در مقابل دشمنان بايستند و نماز نافله شب را كه داراي آثار و بركات زياد دنيوي و اُخروي است درحرم بخوانند.

گفتني است كه در پايان اين گردهمايي به چند تن از دانشجويان شركت كننده در همايش هداياي معنوي اهدا شد.


 1 2 3 4 5 6 7برچسب ها:دانشگاه - سفيران - زيارت - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: