چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/19 - 22:40 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

زايرين سفير خوش رويي ،خوش گويي و خوش خلقي در عراق باشند

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني درگرد هم آيي روحانيون و مداحان در كربلا از آنان خواست زايرين را به خوش رويي ، خوش گويي ، خوش خلقي و برخوردكريمانه با مردم عراق ترغيب كنند و اتحاد بين دو ملت عراق و ايران را تقويت نمايند.
به گزارش خبرنگاراعزامي پايگاه اطلاع رساني حج ازكربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با استناد به حديثي، زيارت امام حسين (ع) دركربلا را همانند زيارت خداوند در عرش خواند و افزود: اگر كسي بخواهد سرنوشت خوبي برايش رقم بخورد بداند دعا در زير قبه امام حسين مستجاب مي گردد و تربت آن حضرت شفا است.

وي با بيان اينكه به استفاده از تربت هيچ امام و پيامبري جز تربت امام حسين براي شفا توصيه نشده است ، اضافه كرد: روايات متعددي دراين مورد وجود دارد، امام حسين (ع) دردانه خدا است وفرشتگان و ارواح انبيا به زيارت آن حضرت مي آيند.

نماينده بعثه در عراق از روحانيون خواست كه دوره حضور زايرين در عتبات عاليات را براي استفاده معنوي هرچه بيشتر مديريت نمايند و سعي كنند متناسب با سطح فكري آنان برنامه برنامه ريزي و براي آنها در اين سفر خاطره خوش خلق كنند.

وي با بيان اينكه زايرين بايد سفير خوش رويي ،خوش گويي،خوش خلقي در عراق باشند، خاطر نشان ساخت: آداب زيارت از اصل زيارت مهمتر است و آداب ظاهري و باطني زيارت است كه زاير را متحول مي كند و به زيارت روح مي بخشد .

در اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسئول دفتر نمايندگي بعثه در كربلا نيز به بيان نكات بايد و نبايدهاي سفر به عتبات پرداخت و چند نكته اخلاقي را نيز بيان كرد.

در پايان اين ديدار نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق به پرسش هاي حاضرين پاسخ گفت.برچسب ها:نجفي - روحانيون - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: