چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/19 - 23:18 |

نماينده ولي‌فقيه درامور حج و زيارت در برنامه تلويزيوني نگاه خورشيد؛

زيارت جامعه كبيره آموزنده است

نماينده ولي‌فقيه درامور حج و زيارت در برنامه نگاه خورشيد شبكه قرآن سيما تأكيد كرد: زيارت جامعه كبيره آموزنده و تكان‌دهنده است.
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع‌رساني حج ازمشهد مقدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر دربرنامه نگاه خورشيد شبكه قرن سيما با اشاره به اهميت فريضه نمازدر اسلام گفت: ياد خدا و توجه به نماز موجب مي‌شود، آسيب‌هاي اجتماعي از زندگي ما دور گردد.

وي با اشاره به اينكه خداوند حقي را از اموال اغنيا قرارداده است تا فاصله طبقاتي برداشته شود، افزود: در زيارت جامعه كبيره در مورد زكات سخن گفته‌شده و در احاديث هم آمده است اگر مردم خمس و زكات خود را بپردازند ديگر فقيري نمي‌ماند.

وي خاطرنشان كرد: فرازهاي زيارت جامعه كبيره آموزنده و تكان‌دهنده و شرح خوبي براي آن نوشته‌شده است.

نماينده ولي فقيه درامور حج وزيارت سپس به عوامل پيروزي و تهديد انقلاب اسلامي اشاره واظهار كرد: عوامل پيروزي انقلاب اسلامي فراوان است. اولين و مهمترين علت موضوع رهبري و نقش بي بديل حضرت امام خميني (رض) در نهضت اسلامي بود و امام توانست با ساده زيستي و خداشناسي اعتماد مردم را جلب كند.

وي گفت: از خرداد 42 تا سال 57 زمان زيادي گذشت تا مردم امام را بشناسند. امام قبل از انقلاب مردم را آرام آرام براي پيروزي انقلاب آماده كرد و بعد ازشكل گيري نظام اسلامي با برگزاري انتخابات مردم را براي تثبيت پايه هاي انقلاب و نظام جمهوري اسلامي آماده نمود.

وي افزود: نكته دوم مسئله حضور مردم درصحنه است كه اين‌يك نكته قرآني است. نقش مردم آموزنده و تعيين‌كننده است، مردم در 17 شهريور ايستادند ودرحكومت‌نظامي بهمن 57 اجازه توطئه به مزدوران شاه ندادند.

وي تصريح كرد: موضوع بعدي وحدت كلمه بود، همه مردم يك دل و يك‌صدا بودند وهركسي مي‌توانست به ديگري كمك مي‌كرد و جوانان ،مردم را در تهيه مايحتاج خود ياري مي‌كردند.

حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در بخش ديگري از سخنان خود رهبري را فصل الخطاب در جامعه دانست و با اشاره به اهميت حضور مردم درصحنه گفت: در فتنه سال 88 و ساير قضايا مردم هنگامي‌كه به صحنه آمدند، همه‌چيز تمام شد و افراد غافل وقتي ديدند مردم به صحنه آمده‌اند، كنار رفتند.

وي با تاكيد براينكه هر چه امسال راهپيمايي 22 بهمن باشكوه‌تر برگزار شود، دشمن بيشترعقب‌نشيني مي‌كند، گفت: امروز دنيا گرفتار مردي نادان است كه در رأس كشور آمريكا قراردارد وعليه توطئه عليه ماست، درچنين شرايطي اختلاف تهديدي براي نظام جمهوري اسلامي است لذا نبايد به اختلافات دامن زد و مسائل اختلافي را بين مردم كشاند.

وي با اشاره به رشد و پيشرفت هاي بدست آمده دركشوردربخش هاي مختلف اظهارداشت: اگر مي‌خواهيم هرتهديدي عليه نظام خنثي شود بايد اعتماد مردم را حفظ كنيم.

وي اهميت توجه به شايسته‌سالاري را يادآور شد و گفت: در كشورافراد لايق و توانمند زياد داريم وبايد اجازه دهيم نسل جوان و مستعد به ميدان بيايند وبه آنان اعتماد نموده و كارهاي كشور را به آنان بسپاريم.برچسب ها:زيارت - جامعه كبيره - شبكه قرآن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: