چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1396/11/23 - 22:36 |

گرامي‌داشت سالروز پيروزي انقلاب در نجف

به مناسبن 22 بهمن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران ، جشن با شكوهي از طرف بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف با حضورآيت ا... قبانچي امام جمعه شهر نجف، آيت الله اشكوري ، روحانيون ، مديران كاروان ها، ،سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در نجف اشرف، ستاد شمسا و دانشجويان در سالن همايش هتل مدينه العطا برگزار گرديد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دراين مراسم آيت الله قبانچي امام جمعه نجف اشرف، ضمن تبريك يوم الله 22 بهمن و اشاره به شخصيت امام خميني (ره) و عظمت انقلاب اسلامي ايران گفت :كشور عراق و ايران با يكديگر دوست مي باشند و رابطه معنوي وديني محكمي با هم دارند.

وي افزود مردم عراق براي زيارت مرقد امام هشتم به ايران مي روند و ايراني ها براي زيارت عتبات عاليات به عراق سفر مي‌كنند و بر خلاف تصور دشمن ، روز به روز اين دو ملت به هم نزديك‌تر مي‌شوند

آيت الله قبانچي ملت ايران را به بزرگي ياد كرد وگفت : بزرگ ترين نعمت مردم ايران نعمت ولايت و محبت به اهلبيت (عليهم السلام) است و همين ولايتمداري است كه همه نقشه هاي دشمنان را خنثي كرده است.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي نيز ضمن تبريك اين روز بزرگ گفت : خداوند در اين برهه از زمان با پيروزي انقلاب اسلامي با بشريت اتمام حجت كرد تا عذري براي انسان‌ها باقي نماند كه چنين ادّعا كنند از زمان آخرين پيامبر و امام قرن‌ها گذشته و ديگر فرد نجات بخشي براي دعوت به حق و برپايي عدل در جوامع انساني نيامده است.

وي افزود : در عصري كه غربي‌ها بعد از رنسانس، دين را به كلي از عرصه سياسي كنار گذاشته و به يك امر شخصي تبديل كرده و درصدد تعميم آن به كل دنيا بودند، انقلاب اسلامي به لطف الهي شكل گرفت و حيله‌ها و دسيسه‌هاي غربي‌ها را آشكار كرد.

حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي خاطر نشان ساخت : با وقوع انقلاب اسلامي، پيام امام خميني (ره) در تمام جهان انعكاس پيدا كرد و حتي سرخ‌پوستان آمريكا كه مورد ستم تاريخي واقع شده بودند، پيروزي انقلاب اسلامي را به امام خميني (ره) تبريك گفتند.

نماينده بعثه در نجف اشرف اظهار داشت : پيروان برخي اديان اعم از يهوديان، مسيحيان و بودائيان اين پيروزي را با ارسال پيام‌هايي به امام خميني (ره) تبريك گفتند زيرا آنان دريافته بودند كه انقلاب اسلامي معنويت را در اين عصر بي ديني زنده كرد و بسياري نيز به موجب آن به اسلام روي آوردند.
برچسب ها:جشن - انقلاب اسلامي - نجف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: