سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1396/12/16 - 08:59 |

درب حرم مسلم‌بن عقيل(ع) در آبادان رونمايي شد

رئيس ستاد عتبات عاليات آبادان گفت: ۲ درب حرم مسلم‌بن عقيل(ع) در آبادان رونمايي شد كه در ساخت اين درها از ۷ كيلوگرم نقره و ۲۵۰ گرم طلا به‌صورت دورو استفاده شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مكي يازع در حاشيه رونمايي از 2 درب جديد حرم مسلم‌بن عقيل(ع) در كوفه، اظهار داشت: در ساخت اين درها از 7 كيلوگرم نقره و 250 گرم طلا به‌صورت دورو استفاده شده است.

مكي يازع اظهار كرد: براي ساخت اين 2 در 6 ميليارد ريال از سوي مشاركت‌هاي مردم هزينه شده است.

وي افزود: كار ساخت درهاي حرم مسلم(ع) از سال 94 با راه‌اندازي كارگاه نجاري و قلم‌زني در آبادان آغاز شد و چندين استادكار از شيراز، اصفهان، اهواز و آبادان در ساخت آن همكاري داشتند.

يازع گفت: اين 2 در بزرگ‌ترين درهاي ساخته‌شده براي حرم اهل‌بيت(ع) در كشور عراق بوده و به‌روي آن‌ها نام حضرت زينب(س) و حضرت ابوالفضل عباس(ع) كنار 14 معصوم(ع) حك شده است.

وي افزود: درهاي حرم حضرت مسلم(ع) تا روز جمعه در آبادان براي زيارت مردم ولايتمدار آبادان جنب ستاد عتبات قرار دارند و پس‌ازآن با انتقال به عراق، اوايل سال آينده كار نصب آن‌ها توسط متخصصان ايراني آغاز مي‌شود.

حجت‌الاسلام سيد محمود موسوي نيز در اين مراسم گفت: مردم خوزستان در ساخت هزار متر از صحن حرم حضرت زينب(س)، 2 هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) در نجف و مضيف پنج‌طبقه حرم حضرت زينب(س) در سوريه مشاركت دارند.

رئيس ستاد عتبات عاليات استان خوزستان اظهار كرد: كارگاه ساخت جداكننده‌هاي بخش مردان از زنان در حرم‌هاي امام علي(ع) در نجف اشرف، امام حسين(ع) در كربلا، امام هادي(ع) و امام حسن عسكري(ع) در سامرا، امام جواد(ع) و امام موسي كاظم(ع) در كاظمين و حرم حضرت زينب(س) در سوريه در آبادان تجهيز شده است.

به گزارش تسنيم، اين 2 در با سه متر عرض و پنج‌متر طول و قطر 20 سانتي‌متر به نام 2 فرزند حضرت مسلم (محمد و ابراهيم) براي نصب در بخش زنانه حرم مسلم‌بن عقيل در كوفه ساخته شده است.

برچسب ها:عتبات - بازسازي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: