شنبه|24 آذر 1397|05 ربیع الثانی 1440|15 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/16 - 09:51 |

رئيس سازمان حج و زيارت؛

جلسات آموزشي پس از تكميل كاروان‌ها آغاز مي‌شود

حميد محمدي با بيان اينكه جلسات آموزشي نيز بلافاصله بعد از تكميل كاروانها آغاز مي‌شود و زائران بايد در اين جلسات با دقت و جديت حاضر شوند خاطر‌نشان كرد: در اين جلسات برنامه‌هاي حج و اطلاعات دقيق از وضعيت عربستان در حوزه‌هاي مختلف به زائران خانه خدا آموزش داده مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنيم در كرمان اظهار‌داشت: سهميه استانها براي حج 97 بر اساس ميزان تعداد افرادي كه ثبت‌نام كردند و در اولويت هستند انتخاب ميشود و از استان كرمان 23 كاروان به حج سال 97 اعزام مي‌شوند.

وي با اشاره به اينكه اين تعداد كاروان حدود 3 هزار زائر مي‌شود گفت: كاروان‌ها به 4 گروه 85، 115، 135 و 165 نفره تقسيم‌بندي ميشوند كه معمولا كاروان‌هاي كرماني بين 85 تا 165 نفره هستند.

رئيس سازمان حج و زيارت بيان كرد: در بحث امنيتي همان مسائلي را كه سال گذشته در بحث امنيت و عزت و كرامت حجاج با عربستان به توافق رسيديم امسال نيز به قوت خود باقي است و آنها را تثبيت كرديم.

وي با بيان اينكه توافقنامه امسال با توافقنامه سال گذشته با كمي امتيازات بيشتر در حوزه اجرايي بسته شده است افزود: از امكانات موجود در عربستان به‌ويژه در حوزه پزشكي بيشتر استفاده مي‌كنيم.

محمدي تصريح كرد: در حوزه تداركات و تغذيه سال گذشته امكان بردن مواد غذايي از ايران نبود اما امسال اين امكان فراهم شده و مجوز صادر شده است و در حوزه مسكن نيز تقريبا تمام هتل‌هاي مورد نياز حجاج گرفته شده و اجاره شده است.

وي با اشاره به اينكه ثبت‌نام زائران در كاروانها در چند روز آينده تكميل مي‌شود گفت: بعد از ثبت‌نام زائران معاينات پزشكي حجاج آغاز خواهد شد و حجاج بايد مسائل پزشكي خود را انجام و اگر كسي كه مشخص شد كه سفر جسمي مناسب براي سفرحج ندارد بايد توجه كند چرا كه حج يك سفر بسيار پر‌زحمت است.

رئيس سازمان حج و زيارت كشور با بيان اينكه جلسات آموزشي نيز بلافاصله بعد از تكميل كاروانها آغاز مي‌شود و زائران بايد در اين جلسات با دقت و جديت حاضر شوند خاطر‌نشان كرد: در اين جلسات برنامه‌هاي حج و اطلاعات دقيق از وضعيت عربستان در حوزه‌هاي مختلف به زائران خانه خدا آموزش داده مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه زائران بايد نسبت به زمان حضور خود در سفر حج دقت كنند و بعد كاروان انتخاب كنند افزود: تعداد روز سفر كه پيش‌بيني شده حداقل 28 روز و حداكثر 41 روز است كه در هنگام ثبت‌نام زائران بايد اين زمان قيد شود و كارواني را انتخاب كند كه با مدت زمان اقامت زائر هماهنگي داشته باشد.

محمدي با بيان اينكه در عربستان امكان تغيير زمان نيست و زائر بايد دقيقا همراه كاروان باشد گفت: تمام كاروانهاي مدينه قبل و مدينه بعد فقط 6 روز در شهر مدينه اقامت دارند و مابقي اقامت در شهر مكه است كه به‌دليل محدوديت‌هاي اقامتي و پروازي اينگونه بوده و براي همه كشورها است.

برچسب ها:حج 97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: