دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/16 - 10:15 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي:

سعادت جزء در سايه تحمل مشقت‌هاي دنيوي حاصل نمي‌شود

حجت الاسلام و المسلمين پورموسوي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي: رمز عزت شهداي كربلا را زمزمه ها، اشك ها و ارتباط معنوي آنها در دل شب با خداي خويش خواند و افزود دستيابي به سعادت و آسايش هميشگي جزء در سايه رنج و تحمل مشقت هاي دنيوي حاصل نمي شوشد.
به گزارش خبرنگار پايگاه ازاطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين پورموسوي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي، در جمع پرشور زائران ايراني در سرداب حرم حضرت أبالفضل (ع) با اشاره به حديث قدسي گفت كه خداوند متعال مي فرمايند: من شش چيز را در شش جا قرار دادم، ولي مردم آن را در شش جاي ديگر طلب مي كنند وهرگز به آن نمي رسند:

من علم را در گرسنگي قرار دادم ، ولي مردم آن را در سيري دنبال مي كنند.

من عزت را در نماز شب قرار دادم ، ولي مردم آن را در دستگاه سلاطين مي جويند.

من ثروت را درقناعت قرار دادم ، ولي مردم آن را در كثرت مال طلب مي كنند.

من بلند مرتبگي را درتواضع قرار دادم ، ولي مردم آن را درتكبر مي طلبند.

من راحتي را در بهشت قرار دادم ، ولي مردم آن را دردنيا طلب مي كنند.

من استجابت دعا را درلقمه حلال قرار دادم ، ولي مردم آن را در قيل وقال دنبال مي كنند.

وي رمز عزت شهداي كربلا را زمزمه ها و اشك ها و ارتباط معنوي آنها در دل شب با خداي خويش خواند و افزود دستيابي به سعادت و آسايش هميشگي جزء در سايه رنج و تحمل مشقت هاي دنيوي حاصل نمي شوشد. به همين دليل در روز عاشورا امام حسين عليه السلام به اصحاب خود فرمودند: «پايداري كنيد اي بزرگ‌زاده‌گان! مرگ همانند پلي است كه شما را از سختي‌هاي دنيا به سوي بهشت، نعمت هميشگي الهي، مي‌برد. كدام يك از شما ترك زندان را به آرميدن در قصر نمي‌پسندد؟!

دكتر پورموسوي در ادامه كسب رزق و روزي حلال را در استجابت دعا و لبيك به نداي حق را بسيار مهم ارزيابي و گفتند كه امام حسين(ع) در روز عاشورا يكي از علل رويارويي دشمن با آنان را لقمه حرام خواندند و فرمودند:" چون شكم‌هاي شما از حرام پرشده است،حرف‌هاي من در شما اثر نمي گذارد." /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/1 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/1 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/1 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/1 (1).JPGبرچسب ها:عاشورا استجابت دعا لقمه حرام


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: