دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/16 - 11:32 |

حفظ زبان مهمترين سفارش حضرت سيدالشهدا(عليه السلام)

حجت الاسلام و المسلمين پورموسوي سخنران بعثه مقام معظم رهبري، ضمن تبريك ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، يكي از درس هاي مهم حضرت سيد الشهدا را حفظ زبان و پرهيز از گناه زباني خواند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين پورموسوي در مراسم عزاداري زائرين عتبات در حرم حضرت سيد الشهدا(ع)، ضمن تبريك ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، گفتند كه منتهي درجه عصمت و عبادت و بندگي اين است كه بنده از خشم و غضب خداوند اجتناب و به رضايت او راضي شود.

وي افزود گاهي برخي انسان ها به درجه اي از مقام مي رسند كه خداوند متعال خشم و غضب خويش را در خشم و غضب آنان قرار مي دهد، يكي از اين انسان هاي بزرگ حضرت زهراي مرضيه است، مقام صديقه كبري فاطمه زهرا(س) مقام بسيار بزرگي است. پيامبر اكرم در حديثي كه ميان فقهاي اهل سنّت نيز از درجه اعتبار بالايي برخوردار است؛ فرمودند كه:«إنّ الرّب يرضي لرضا فاطمة و يغضب لغضب فاطمة: همان خداوند با خوشنودي فاطمه خشنود و با ناراحتي فاطمه ناراحت مي‌شود.»

حجت الاسلام و مسلمين پورموسوي در ادامه به موضوع حفظ زبان اشاره و افزودند كه ابن عباس نقل ميكند كه امام حسين(عليه السلام) به من فرمود: ابن عباس مواظب زبان خودت باش، حرفي كه برايت فايده ندارد نزن، برادران و خواهران عمده گناهان كبيره از ناحيه زبان است اختلاف از ناحيه حرف شروع مي شود، تهمت و غيبت از ناحيه زبان شروع مي شود آبروي مومن را بردن، پشت سرش غيبت كردن و او را از هستي ساقط كردن اينها همه از ناحيه زبان است. اين مهمترين سفارش سيدالشهدا(عليه السلام) است.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در ادامه تأكيد كرد كه زبان عضوي است كه بيش از 70 گناه كبيره از قِبل آن صورت مي پذيرد و أكثر اهل نار به خاطر زبان جهنمي مي شوند و حضرت أمير(ع) در همين زمينه مي فرمايند: زبان عضوي است كه جِرم آن اندك و جُرم و جنايت آن كثير است.

 /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/2 (1).jpgبرچسب ها:امام حسين(ع) گناه زباني رضاي خدا


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: