شنبه|24 آذر 1397|05 ربیع الثانی 1440|15 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/16 - 15:38 |

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم خبر داد؛

برگزاري مراسم تجليل از خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم در قم

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم گفت: مراسمي براي تجليل از 4 هزار نفر از اعضاي خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم در شهر قم در روز 22 اسفندماه برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از قم، سيد جواد هاشمي مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم ظهر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات بنياد شهيد و امور ايثارگران اظهار كرد: يكي از اقدامات اين بنياد معرفي روز بزرگداشت شهدا به مردم بود، در سال 92 تنها 1.7 درصد مردم اين روز را مي‌شناختند، اما اكنون 50 درصد مردم روز 22 اسفندماه را به عنوان روز شهيد مي‌شناسند.

وي ادامه داد: برنامه‌هاي متنوعي را در استان قم براي گسترش فرهنگ ايثار و شهادت پيش بيني كرديم و در اين برنامه‌ها از ظرفيت مساجد، پايگاه‌هاي بسيج و حسينيه‌ها استفاده مي‌كنيم.

هاشمي با اشاره به لزوم جذب جوانان به برنامه‌هاي ايثار و شهادت اظهار كرد: بايد تلاش كنيم كه جوانان را به سوي اين برنامه‌ها جذب كنيم و امروز جهاد، جهاد در فضاي مجازي است.

وي ادامه داد: مراسمي براي تجليل از چهار هزار نفر از اعضاي خانواده‌هاي شهداي مدافع حرم در شهر قم در روز 22 اسفندماه برگزار خواهيم كرد، همچنين مراسم تجديد ميثاق با شهدا در روز 21 اسفندماه در گلزار شهداي قم برگزار مي‌شود.

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم افزود: برگزاري مراسم كاشت نهال در استان هم در دستور كار ما است، از دستگاه‌هاي برتر در استان قم در زمينه خدمت به شهدا و خانواده‌هاي آن‌ها تجليل مي‌شود.

هاشمي با اشاره به حضور پيام آوران شهادت در استان قم اظهار كرد: اين افراد به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در دانشگاه‌ها و مدارس حضور پيدا مي‌كنند و از خاطرات شهدا مي‌گويند.

وي ادامه داد: در حاشيه نماز جمعه شهر قم، نمايشگاهي با موضوع ايثار و شهادت در مصلي قدس برگزار خواهد شد.

مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قم افزود: مسابقات ورزشي به مناسبت روز ايثار و شهادت در استان قم برگزار مي‌شود، همچنين اخيرا به مناسبت اين روز از مادران شهدا تجليل شد.

هاشمي با اشاره به وضعيت قطعه 22 گلزار شهداي قم اظهار كرد: قرار است در اين قطعه تنها پيكر شهداي مدافع حرم دفن شود.


برچسب ها:مدافع حرم - قم - 22 اسفند


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: