دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/16 - 16:57 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق:

شرط مهم قبولي زيارت امام حسين، معرفت و طهارت درون است

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در هجدهمين گردهمايي دانشجويان در كربلاي معلي، با اشاره به تفاوت غبطه با غصه، كربلا را ميدان غبطه خورن و دانشگاهي توصيف كرد كه شرط ورود به آن معرفت، بصيرت، اطاعت و ادب است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي، زيارت امام حسين(ع) را به منزله زيارت خداوند در عرش خواند و گفت: خداوند زائر با معرفت امام حسين (ع) را در اعلا عليين و بالاترين مقام قرار مي دهد و در مقام مقايسه بين حج، عمره مستحبي و زيارت امام حسين(ع)، به ازاي هر بار زيارت امام حسين(ع) متناسب با سطح معرفتي هر زائري معادل يك تا هزار حج و حتي براي برخي معادل يك مليون حج و عمره پاداش داده مي شود.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني با استناد به حديثي، زيارت امام حسين (ع) در در روز عرفه را معادل يك ميليون حج با امام عصر (ع) و يك ميليون عمره همراه با پيامبر دانست و گفت: در روز عرفه خداوند قبل از آنكه به زائرين خود در عرفات عنايت كند به زائرين امام حسين(ع) عنايت مي كند.

وي با اشاره به طهارت ظاهري و طهارت باطني، اظهار داشت: در زيارت امام حسين(ع) علاوه بر طهارت ظاهري مانند غسل، وضو و لباس بر طهارت باطن نيز تأكيد شده است و شرط مهم قبولي زيارت امام حسين معرفت و طهارت درون است؛ نور امام حسين (ع) در دل پاك مي تابد بنابر اين بايد آلودگي هاي ظاهر وباطن را برطرف كرد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در عراق با اشاره به اهميت ولايتمداري و استناد به حديثي گفت: اگر كسي همه شبها را نماز بخواند وروزها را روزه بگيرد و هرسال حج برود و تمام اموال خود را در راه خدا انفاق كند اما ولايت وليّ خدا را نپذيرد مورد قبول حق واقع نمي شود زيرا ولايت شرط قبولي اعمال است هر چند در واجبات ذمه او فارغ گردد.


 /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/4 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/4 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/4 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961216/4 (1).JPGبرچسب ها:زيارت - امام حسين - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: