شنبه|24 آذر 1397|05 ربیع الثانی 1440|15 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/17 - 11:34 |

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي:

انبيا براي جاري شدن عفاف و حجاب تلاش كرده‌اند

مسئله عفاف و حجاب مسئله اي وضعي و قراردادي نيست كه بتوانيم آن را لغو و يا ناديده بگيريم، بلكه يك تكليف شرعي است كه همه علما و انبياي الهي براي جاري شدن آن در جامعه هزينه كردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در جمع زائرين و اساتيد حوزه علميه در صحن مطهر حرم حضرت سيد الشهدا، با اشاره به هنجارشكني هاي أخير در كشور بر وجوب و نقش حجاب در بالندگي جامعه تأكيد و افزود: پيامبران الهي و معصومين (ع) در كنار رسالت سنگين خود، در سخت ترين شرايط نيز از توصيه به حيا،عفاف و حجاب فروگذاري نكردند.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر پورموسوي، خطيب بعثه مقام معظم رهبري، با اشاره به جايگاه حضرت فاطمه(س) از زبان قرآن و آيه مباهله و ديدگاه علما و ائمه حديث و تفسير و حتي علما و ائمه حديث و تفسير اهل سنت نظير ابن منذر، تِرمُذي، حاكم نيشابوري، جلال الدين سيوطي جايگاهي رفيع ارزيابي كردند و افزودند كه فضائل حضرت زهرا بر همگان آشكار و شيعه و سني بر فضايل حضرت زهراي مرضيه صحه گذاشتند.

حجت الاسلام و المسلمين پورموسوي در ادامه به درسي از مكتب حضرت زهرا(س) در زمينه عفاف و حجاب اشاره و گفتند كه مسئله حيا آن قدر مهم است كه به عنوان سپر حفاظتي دين محسوب مي شود و آن طور كه از برخي احاديث و روايات بر مي آيد؛ بي حيايي معادل بي ايماني تفسير شده است: ايمان ندارد، كسي كه حيا ندارد؛ پيامبر اكرم(ص) نقل به مضمون مي فرمايند اگر گفتار 124 هزار پيغمبر را در يك جمله بيان كنيم آن همين مسئله حياست و كسي كه حيا ندارد همه كاري انجام مي دهد.

وي در دامه با نقد كم توجهي به مسئله عفاف و حيا در جامعه و هنجارشكني هاي أخير در زمينه عفاف و حجاب از سوي برخي از افراد، گفتند كه همه ما نسبت به دين خدا مسئوليم و مسئله عفاف و حجاب موضوعي عرفي و امروزي نيست كه آن را لغو و يا ناديده بگيريم، بلكه همه علما و انبياي الهي براي آن هزينه كردند. امام حسين(ع) در شب عاشورا در ميان آن همه مصائب توصيه به عفاف و حيا را فراموش نكرد. اگر امروز مي گوييم «اي كاش ما هم با آنها بوديم و به رستگاري بزرگي مي رسيديم.» بايد به ياد داشته باشيم همه روزها عاشورا و همه زمين‌ها كربلاست... ما امروزه در برزخ ميان حق و باطل گرفتار شده ايم، انتخاب امروز ما انتخاب ميان يزيد و امام حسين و انتخاب ميان حق و باطل است، پس بنگريم به رفتار و كردار خود و ببينيم در كدام دسته قرار داريم.

 /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/2 (1).jpg  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/2 (1).jpgبرچسب ها:سخنران - حجاب


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: