شنبه|24 آذر 1397|05 ربیع الثانی 1440|15 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/17 - 17:47 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

هيچ مكتبي همانند اسلام براي زن ارزش قائل نشده است

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي، ضمن گراميداشت ايام خجسته ميلاد حضرت صديقه طاهره(س)، گفت: حضرت زهرا نمونه عيني يك انسان كامل است كه ثابت نمود در دستيابي به كمال تفاوتي ميان زن و مرد نيست.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، در جشن بزرگ خجسته ميلاد حضرت زهرا(س) و روز زن كه با حضور جمع كثيري از هم وطنان ايراني در محل سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلي برگزار شد، با اشاره به حديثي درباره مقام حضرت فاطمه، ايشان را محدثه خواند و گفت: بعد از رحلت پيامبر اكرم(ص)، فرشتگان بر حضرت فاطمه نازل مي شدند و امور آينده را به آن حضرت اعلام مي كردند؛ اين پيام هاي الهي كه به عنوان مصحف فاطمي مشهور است توسط امام علي(ع) مكتوب و همه ائمه به آن استناد مي كردند و هم اكنون در دست حضرت مهدي(عج) است.

وي با اشاره به مقام مادر و سفارشات خداوند متعال و دين اسلام نسبت به تكريم مقام مادر، اظهار داشت: اعمال امروز ما، آينده ما را خواهند ساخت و اگر امروز مادران خود را تكريم نكنيم، بدون شك در آينده اين اتفاق براي ما هم خواهد افتاد. اگر به ياد مادران و عزيزاني كه از دنيا رخت بربستند نباشيم، بدون شك آيندگان هم پس از مرگ به ياد ما نخواهند بود.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در كربلاي معلي، فلسفه نامگذاري روز زن را تكريم مقام زن دانست و افزود: هيچ مكتبي همانند اسلام براي زن ارزش قائل نشده است؛ به گونه اي كه در يكي از مهمترين عبادات اسلام يعني حج و عمره، طواف نساء را قرار داد و تا زماني كه اين طواف انجام نشود، جنس مخالف بر انسان حرام مي شود. فلسفه طواف نساء تكريم مقام و حقوق زن است و فلسفه اينكه خود زنان بايد آن را انجام دهند اين است كه زنان به مقام خود آگاه شوند و به اين باور برسند كه زن موجودي مقدس است كه دوشادوش مرد و چه بسا جلوتر از مرد ظرفيت رسيدن به كمال را داند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در پايان با انتقاد از فرهنگ غرب و تنزل مقام انسانيت زن به ملعبه و بازيچه دست مردان، گفت: فرهنگ و تمدن غرب همان فرهنگ جاهليت است اما به شكل مدرن آن كه حقوق و مقام و كرامت زنان را تضييع مي كند.


  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/5 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/5 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/5 (1).JPG  /_Shared/_Sites/Site(14)/Abbas96/961217/5 (1).JPGبرچسب ها:كربلا - بانوان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: