دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/19 - 15:32 |

انسان‎ها بايد به پيروي از حق و التزام به عهد پايبند باشند

نماينده حضرت آيت الله سيستاني خاطرنشان كرد: انسان‎ها بايد به پيروي از حق، التزام به عهد و اعطاي حقوق مردم پايبند باشند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام شيخ عبدالمهدي كربلايي نماينده حضرت آيت الله سيستاني و توليت شرعي آستان مقدس حسيني در خطبه‎هاي نماز جمعه اين هفته كه در صحن مطهر امام حسين (ع) برگزار شد، بر ضرورت التزام مردم به عهد‎هاي خود، اعطاي حقوق آنان و تقديمشان بر مصالح شخصي تاكيد كرد و بيان داشت: كساني كه اين گونه مسائل را رعايت مي‎كنند، خير دنيا و آخرت را خواهند ديد.

وي با اشاره به احاديثي از اميرالمومنين علي (ع) گفت: انسان ها شخصيت مختلف و متفاوتي دارند. برخي از انسان‎ها حق با آنان است و در مقام قضاوت به اعطاي اين حق حكم مي‎كنند و اگر حق با غير خودش باشد به زيان خودش حكم نمي‎كنند.

نماينده حضرت آيت الله سيستاني ادامه داد: اين گونه افراد احكامي كه صادر مي‎كنند بر محور مصالح شخصي خودشان است و اهميت براي شناسايي حقيقت اصلي و صحيح قائل نيستند.

وي پيروي از حق را نشانه ايمان دانست و بيان كرد كه انسان بايد هميشه به دنبال حق و حقيقت باشند حتي اگر اين حق به زيانشان باشند.

حجت الاسلام كربلايي تصريح كرد: برخي از انسان‎ها در مقام ارشاد، نصيحت و موعضه ديگران را راهنمايي مي‎كنند ولي هيچ گاه خود به اين ارشادات و نصايح عمل نمي‎كنند؛ چنين انسان‎هاي دچار پشيماني بسيار مي‎شوند و ديگران سود خواهند برد.


برچسب ها:كربلا - التزام - سيستاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: