دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/21 - 14:03 |

چهار ميليون زائر از مرز مهران به عتبات عاليات سفر كردند

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي ايلام گفت: از ابتداي سال جاري (11 ماه) چهار ميليون و 22 هزار زائر (ورود و خروج) از مرز بين المللي مهران به عتبات عاليات سفر كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نورالله دلخواه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با بيان عبور راحت و بدون معطلي زائران از مرز مهران به مقصد عتبات عاليات اظهار كرد: از اين تعداد 2 ميليون و 122 هزار نفر به كشور ورود و يك ميليون و 900 هزار نفر نيز از طريق مرز بين المللي مهران از كشور خارج شده اند.

وي افزود: از اين ميزان تردد در مرز مهران سه ميليون و 328 هزار زائر ايراني و مابقي نيز مربوط به زائران خارجي است كه از مرز مهران به داخل و خارج از كشور تردد داشته اند.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي ايلام از افزايش 12 درصدي تردد زائران در مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و يادآور شد: بيشتر زائران اين كاروان ها براي نخستين بار (زائر اولي) به عراق و زيارت بارگاه مطهر ائمه اطهار (ع) مشرف شدند و براي سفر به اين اماكن مقدس مرز رسمي و بين المللي مهران را انتخاب كرده اند.

دلخواه با اشاره به ميزان ورود و خروج ترانزيت از مرز مهران تصريح كرد: در مدت ياد شده(11 ماهه سال) 533 دستگاه ترانزيت صادراتي از مرز مهران(خروج و ورود) با تناژ 9 هزار و 175 تن تردد كرده است.

به گزارش ايرنا، شهر مرزي مهران در 85 كيلومتري جنوب باختري ايلام قرار دارد و مرز بين المللي مهران در 11 كيلومتري آن از كانون هاي مهم تردد زائر و كالا به كشور عراق بشمار مي رود.

روزانه به طور متوسط 6 هزار زائر از اين مرز رسمي به شهرهاي مقدس كربلا و نجف در كشور عراق سفر مي كنند ولي در ايام منتهي به اربعين بيش از يك ميليون و 500 هزار زائر از اين مرز براي سفر به عتبات عاليات تردد مي كنند.

برچسب ها:عتبات - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: