دوشنبه|26 آذر 1397|07 ربیع الثانی 1440|17 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/22 - 12:16 |

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي:

روحانيون منادي دعوت به سوي حق هستند

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات، با اشاره به اينكه هر دعوتي به جز دعوت به سوي حق، باطل است، گفت: روحانيون كاروان ها، رسالتي پيامبرگونه دارند و منادي دعوت به سوي حق هستند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي در گردهمايي روحانيون و مداحان كاروان هاي عتبات، گفت: كل دعوت ها به هر كس و هر جا باطل است الا دعوت به سوي حق كه منادي مشخص آن روحانيون هستند.

وي با مهم خواندن اين رسالت خطير روحانيون افزود: دعوت به سوي خدا، دعوت سالم است و روحانيون دقت نمايند كه سطح درك و فهم مخاطبين را در خطابه ها و موعظه هاي خود در نظر بگيرند و متناسب با نيت و ميزان فهم و درك مخاطبين با آنها هم كلام شوند. در روايتي از پيامبر اكرم(ص) نقل شده است كه مي فرمايند: از سفارش هايي كه خداوند به انبيا كرده است اين است كه به اندازه درك مخاطب سخن بگوييم.

حجت الاسلام و المسلمين راشد يزدي با پيامبر وار خواندن كار روحانيون به آنها توصيه كرد: در تبليغ دين سعه صدر داشته باشند، از جدل با معاندان بپرهيزند و با موعظه حسنه و جدال أحسن روي مواضع حق خود بايستند و از مكتب اسلام ناب و معارف شيعه دفاع نمايند.

خطيب بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در پايان با اشاره به اينكه سخن گفتن يك هنري است كه پشتوانه علمي نياز دارد؛ به روحانيون توصيه كرد: مطالعات ديني خود را عميق تر نمايند تا بتوانند پاسخگوي نيازهاي متنوع زائرين باشند.


برچسب ها:راشد يزدي - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: