شنبه|24 آذر 1397|05 ربیع الثانی 1440|15 December 2018
زمان انتشار: 1396/12/22 - 16:36 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق:

امام حسين (ع) بر اعمال و رفتار ما شاهد و ناظر است

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني گفت: معرفت، باور و اعتقاد به ولايت تكويني و تشريعي امام حسين (ع) است و اگر زائر به شاهد و ناظر بودن امام براعمال و رفتار خود اعتقاد داشته باشد ادب حضور را كاملا رعايت خواهد كرد و مشمول دعاي آن حضرت خواهد شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در گردهمايي روحانيون و مداحان كاروان هاي عتبات با اشاره به حديثي از امام صادق(ع) درباره فضيلت زيارت امام حسين(ع) گفت : به خدا سوگند هر كس كه از روي معرفت حسين بن علي را زيارت كند، ثواب هزار حج و هزار عمره مقبوله به او داده مي شود و گناهان او از اول تا به آخر ‌بخشيده مي گردد.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق، با اشاره به تفاوت بين معرفت و علم، افزود: علم، دانش و دانايي است ولي معرفت، بينش ودارايي است. معرفت يك باور است. خيلي ها علم دارند اما باور ندارند .

وي اضافه كرد: معرفت باور به ولايت تكويني و ولايت تشريعي امام و شاهد وناظر بودن اوست؛ اعتقاد به اينكه با اذن خدا وند متعال بالاترين مقام را دارد ؛ دردنيا كمك مي كند و در آخرت حق شفاعت دارد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در بخش ديگري از سخنان خود گفت: امام حسين (ع) بر اعمال و رفتار ماشاهد و ناظر است، امام پيشتاز است، اطاعتش واجب است، شهيد است، شاهد و ناظر بر همه امور است، زائرش را مي شناسد و براي او دعا مي كند.

وي در مقايسه زيارت امام حسين در روزعرفه با حضور در عرفات گفت: خداوند به حاجيان وعده داده است كه در روز عرفه همه گناهان آنها بخشيده مي شود اما در مورد زائرين امام حسين فرموده است كه نه تنها گناهان گذشته، بلكه گناهان آينده زائرين امام حسين را مي بخشد. اين به معناي اين است كه كسي كه ولايت امام را بپذيرد وهمراه و همفكر امام شود و به دنبال امام حركت كند ديگرگناه نمي كند و اگر گناهي هم مرتكب شد سريع توبه مي كند.


برچسب ها:امام حسين - گردهمايي - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: