دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/21 - 12:28 |

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا:

باور به حضور در محضر امام بايد رفتار زائر را شكل دهد

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با بيان اينكه رفتارهاي ما در زندگي مبتني بر باورهايي است كه داريم، گفت: رفتار زائر بايد براساس باور به حضور در محضر امام زنده شكل بگيرد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين اويسي در مراسم سخنراني بعثه مقام معظم رهبري در حرم مطهر امام حسين(ع) در ادامه بيان فضيلت خواندن زيارت عاشورا، زيارت را به ديدار كردن و قصد و آهنگ چيزي كردن معنا كرد.

وي افزود: زيارتْ عملي عبادي است به معناي حضور در پيشگاه پيشوايان ديني يا اشخاص محترم يا نزد قبور آنان يا ديدار از مكاني مقدس يا محترم براي اظهار ارادت و كسب فيض معنوي يا اداي احترام.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در ادامه با بيان اينكه رفتارهاي ما در زندگي مبتني بر باورها و عقائدي است كه داريم، اظهار داشت: يك رفتاري كه در زيارت ها وجود دارد، اذن دخول است، بر اين اساس، رفتارها، راه رفتن، حرف زدن و لباس پوشيدن ما بر مبناي اين باور است.

وي تصريح كرد: براساس باور و اعتقادي كه نسبت به امام حسين(ع) و ساير ائمه اطهار(ع) داريم معتقديم كه اين امامان مقدس همچون دوران خود، امروز هم زنده هستند، ما را مي بينند، صداي ما را مي شنوند و به نداي ما پاسخ مي دهند كه فرمود «اشهد انك تشهد مقامي و تسمع كلامي و ترد سلامي».

حجت الاسلام والمسلمين اويسي با بيان اينكه خداوند در قرآن كريم مي فرمايد «بگو [هر كاري مي خواهيد] بكنيد كه به زودي خدا و پيامبر او و مؤمنان در كردار شما خواهند نگريست و به زودي به سوي داناي نهان و آشكار باز گردانيده مي شويد»، گفت: مؤمنان ائمه معصومين (ع) هستند.

وي با بيان اينكه رفتار زائر بايد براساس باور به حضور در محضر امام زنده شكل بگيرد، در پاسخ به اينكه چرا برخي شيعيان گناه مي كنند، افزود: باور برخي به اينكه توسط امام معصوم(ع) ديده مي شوند ضعيف است.


برچسب ها:امام حسين - كربلا - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: