دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/21 - 19:49 |

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق:

دعوت به حق با گفتار و رفتار شايسته اثرگذار خواهد بود

حجت الاسلام والمسلمين نجفي با بيان اينكه هر آنچه انسان بگويد اگر توأم با عمل نباشد اثري نخواهد داشت، گفت دعوت به حق با گفتار و رفتار شايسته اثرگذارخواهد بود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در جلسه توجيهي روحانيان و مداحان عتبات با اشاره به اسماي حسناي الهي، ارزش انسان را به ميزان كسب صفات حميده دانست و گفت: خداوند جميل است و جمال را دوست دارد.

وي با بيان اينكه انسان براي نزديك تر شدن به خداوند بايد صفات جمال را در خود متجلي سازد، افزود: كلام اهل بهشت سلام است و آنها كلام لغو و بيهوده ندارند؛ سفر معنوي كربلا فرصت مناسبي براي كسب صفات اهل بهشت است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق در ادامه به حديثي از امير بيان امام علي(ع) كه توسط نوف بكالي دربان آن حضرت نقل شده است اشاره كرد و گفت: امام علي(ع) براساس خواسته نوف بكالي، او را به سه چيز موعظه مي كنند و مي فرمايند «رحم كن تا خدا بر تو رحم كند، احسان كن تا به تو احسان كنند، ديگران را به خوبي ياد كن تا تورا به خوبي ياد كنند».

وي با اشاره به اينكه يكي از اعياد بزرگ در ماه رجب مبعث نبي مكرم اسلام(ص) است خاطرنشان كرد: مبعث بزرگ ترين جرياني است كه در تاريخ بشريت رخ داده و عمده هدف آن دعوت بشر به سوي حق و كسب مكارم اخلاق و آموزش راه تهذيب و تزكيه نفس است.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني سعادت بشر را در پيروي از دستورات الهي خواند و گفت: انبيا و اوصياي الهي همه براي نجات بشر آمدند و ما نيز كه به عنوان مبلغ اسلام قلمداد مي شويم رسالت خطيري بر عهده داريم تا مردم را با گفتار و رفتار خود به خوبي ها و صفات جميله الهي دعوت كنيم.

وي با بيان اينكه هر آنچه انسان بگويد اگر توأم با عمل نباشد اثري نخواهد داشت، تصريح كرد: مردم پيش از آن كه به گفتار ما نگاه كنند به اعمال و رفتار ما نگاه مي كنند بنابر اين بايد كاملا مراقب باشيم.برچسب ها:مبلغ - روحاني كاروان - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: