دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/22 - 09:04 |

در جمع دانشجويان زائر عتبات عاليات مطرح شد؛

اخلاق و معنويت دو عامل مهم در برون رفت از مشكلات زندگي

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در عراق اخلاق و معنويت را دو عامل مهم در برون رفت از مشكلات زندگي برشمرد و سفر زيارتي كربلا را بهترين فرصت براي تقويت اين دو عامل دانست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در همايش دانشجويي احلي من العسل به حيات طيبه اشاره كرد و كليد حل مشكلات زندگي را تقويت اخلاق و معنويت در زندگي دانست و سفر زيارتي كربلا را آرامش بخش زندگي عنوان كرد.

وي منشأ سفر زيارتي كربلا را جاذبه وكشش حسيني برشمرد و كربلا را فرصت مناسبي براي دستيابي به درسها و زيبايي هاي واقعه كربلا دانست و گفت: جريان عاشورا ميدان ظهور همه خوبي ها و زيبايي ها در لشگر حسيني و ميدان بروز تمام زشتي ها و جنايت ها در لشگر يزيديان بود.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق جنايت هاي رژيم صهيونيستي را به جريان يزيدي تشبيه كرد و با انتقاد از سازمان هاي بين المللي كه در مقابل رژيم كودك كش اسراييل سكوت مي كنند اظهار داشت: دشمنان مي خواستند نور خدا را در كربلا خاموش كنند و هرگز نتواستند آن را از بين ببرند و پياده روي اربعين نمونه بارزي براي ماندگاري نور حسيني است.

وي با بيان اينكه انس با قرآن و تدبر در آن، خواندن نماز اول وقت و اهميت به دعا و نيايش از مؤلفه هاي فرهنگ حسيني است، دانشجويان را به تلاوت حداقل 50 آيه قرآن در روز سفارش كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني همچنين تلاش و اخلاص را لازمه موفقيت در زندگي دانست و تصريح كرد: براي زندگي سالم و شيرين سه مؤلفه دانش، بينش و پيمايش و رفتار درست لازم است.

وي با بيان اينكه فرهنگ حسيني مشكل گشاي افسردگي ها ونا آرامي ها و بداخلاقي هاي زندگي است، از دانشجويان خواست كه فرهنگ حسيني را سرلوحه زندگي خود قرار دهند زيرا بسياري از مشكلات با پول، رياست و مقام حل نمي شود بلكه عنايت حسيني است كه به زندگي آرامش مي بخشد.

برچسب ها:اخلاق - معنويت - كربلا - زيارت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: