دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/22 - 08:13 |

مديركل برنامه ريزي سازمان حج اعلام كرد؛

خريد توليدات و كالاي ايراني براي زائران عتبات

مدير كل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج و زيارت گفت: به منظور تحقق شعار حمايت از كالاي ايراني، مواد غذايي و كالاهاي ضروري مورد نياز زائران عتبات، از طريق خريد اجناس ايراني تأمين مي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مرتضي آقايي در گفت و گو با خبرنگار حج و زيارت ايرنا افزود: يكي از دغدغه هاي سازمان حج و زيارت حمايت از توليدكنندگان داخلي و زائران عتبات است به همين منظور كالاهاي مورد نياز و ضروري زائران با خريد اجناس ايراني به هتل ها و ديگر مكان هاي مورد استقرار زائران انتقال داده مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه انتقال مايحتاج روزانه زائران از قبيل مواد اوليه غذاي زائران، دورچين غذا، آبميوه، كيك، شير، تخم مرغ، پنير، كره و غيره در اولويت كاري قرار دارد، تصريح كرد: در اين ارتباط، امكاناتي را فراهم كرده ايم تا شركت هاي ايراني مستقر در عراق بتوانند با توسعه نمايندگي هاي خود در مكان هاي مورد نياز فعاليت بيشتري از خود نشان دهند.

مديركل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج اظهار داشت: سازمان حج به عنوان خريدار اصلي كالاهاي مورد نياز زائران، از شركت هاي ايراني خريد مي كنند و اين شركت ها نيز مي توانند با توسعه فعاليت هاي خود گام هاي مثبت تري را در راستاي تحقق شعار حمايت از كالاي ايراني برداشته و فراگيرتر عمل كنند.

آقايي همچنين در خصوص سوغات خريداري شده توسط زائران نيز گفت: با برنامه ريزي هاي انجام گرفته به دنبال مذاكره و توافق با برخي شركت ها، تجار و غيره هستيم تا بتوانيم با ايجاد و راه اندازي بازاري جديد، زائران بتوانند در راستاي حمايت از كالاي ايراني سوغات خود را از اين بازار با قيمت كمتري و نيز با ضمانت خريداري كنند.

وي خاطرنشان كرد: پرهيز از انتقال ارز به خارج از كشور، توسعه و رونق بازار داخلي، حمايت از توليدكنندگان ايراني و تحقق شعار حمايت از كالاي ايراني از مهمترين اهداف اجراي اين طرح است.

مديركل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج و زيارت با اشاره به سوء استفاده عده اي سودجو و فرصت طلب به خصوص در ايام خاص از عاشقان خاندان عصمت و طهارت (ع) خواست براي نام نويسي و اعزام به عتبات فقط از طريق دفاتر مجاز و طرف قرارداد با سازمان حج و زيارت براي اعزام به عتبات عاليات اقدام كنند.

برچسب ها:عتبات - كالاي ايراني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: