دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/22 - 08:13 |

رئيس سازمان حج و زيارت گفت:

نوسانات قيمت دلار بر افزايش قيمت حج 97 تاثيري ندارد

رئيس سازمان حج و زيارت گفت: نوسانات قيمت دلار بر افزايش قيمت حج 97 تاثيري ندارد و قيمت آن با دلار زمان ثبت نام حجاج محاسبه مي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار كرد: تعداد حجاج اعزامي به حج 97 در حال حاضر همان عدد 85 هزار و دويست زائر است كه در متن قرارداد اوليه ايران و عربستان آمده است.

محمدي تاكيد كرد: نوسانات قيمت دلار بر افزايش قيمت حج 97 تاثيري ندارد و بنابر توافق اوليه سازمان حج و زيارت با بانك مركزي، زائران با همان مبلغ ثبت نام اوليه كه به آنها اعلام شده بود به حج اعزام خواهند شد.

وي در ادامه تصريح كرد: به دنبال گرفتن سهميه اضافه حدود 5 هزار نفر براي حج سال 97 هستيم و عربستان هم مدعي است كه درخواست فوق را نفي نكرده و تنها به دليل تعدد درخواست ساير كشورها براي دريافت سهميه اضافي اين موضوع طول كشيده است.

رئيس سازمان حج و زيارت خاطرنشان كرد: در حال حاضر برنامه سازمان براي همان 85 هزار و دويست زائر است و در صورت موافقت نهايي عربستان با افزوده شدن سهميه حجاج ايراني پيش بيني هاي لازم را در نظر گرفته ايم.

محمدي تاكيد كرد: اكثر كشورهاي اسلامي پر جمعيت درخواست اضافه شدن سهميه خود براي اعزام حجاج به حج را دارند و اين مسئله يك معضل كلي است و متناسب با امكاناتي كه در عربستان وجود دارد، در نهايت اين موضوع تعيين تكليف خواهد شد.

وي اضافه كرد: در مدينه به علت وجود محدوديت سرويس دهي در هتل هاي اين شهر، كه به دليل طرح توسعه تخريب شده اند و هيچ هتل جايگزيني نيز براي آن در نظر گرفته نشده است، حجاج كشورهاي مختلف تنها 6 روز در مدينه حضور دارند و اين محدوديت شامل زائران ايراني هم مي شود.

برچسب ها:حج تمتع - حج 97 - حميد محمدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: