دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/22 - 11:06 |

ميليون‌ها زائر با پاي پياده وارد كاظمين شدند

با آغاز ايام شهادت امام كاظم (ع) طي دو روز گذشته و تاكنون ميليون‌ها نفر با پاي پياده وارد كاظمين شده‌اند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، شيخ 'عدي كاظمي' معاون دبيركل و سخنگوي آستان قدس كاظمي گفت: طي دو روز گذشته ميليون ها نفر از عاشقان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) پس از پياده روي از نقاط مختلف شهر بغداد و مناطق ديگر عراق وارد كاظمين شدند.

وي پيش بيني كرد تعداد زائران حرم كاظمين امسال به ده ميليون زائر محلي برسد.

كاظمي گفت كه هنوز آماري از تعداد زائران خارجي شركت كننده در اين مراسم وجود ندارد.

اين مقام مسوول همچنين از نقش نيروهاي بسيج مردمي عراق (الحشدالشعبي) در اجراي موفق طرح حفظ امنيت اين مراسم ميليوني تقدير و تشكر كرد.

كاظمي افزود: بدليل ثبات امنيتي كه با اجراي طرح هاي ويژه با هماهنگي و همكاري وزارت ها و سازمان هاي مربوطه به دست آمده است، زيارت امسال رونق بيشتري به خود گرفته است.

وي تاكيد كرد كه همكاري و هماهنگي بالا ميان سازمان الحشدالشعبي و نيروهاي داوطلب آن در زمينه هاي حمل و نقل، لجستيكي، آموزشي و راهنمايي در موفقيت اجراي اين زيارت تاثير داشته است.

پذيرايي 200 هزار زائر پياده شهادت امام موسي الكاظم(ع) در كاظمين

براي اولين بار و به همت كفشداران افتخاري حرم مطهر رضوي در ايام شهادت حضرت امام موسي الكاظم(ع) از 200 هزار زائر پياده در كاظمين پذيرايي مي‎شود.

به همت اداره كفشداران حرم مطهر رضوي و كفشداران افتخاري اين اداره براي نخستين بار در ايام شهادت پدر بزرگوار ولي نعمتمان حضرت امام موسي الكاظم(ع) براي پذيرايي از زائران پياده شهادت اين امام همام راهي كاظمين شدند.

45 نفر از كفشداران افتخاري حرم حضرت علي بن موسي الرضا(ع) در ايام شهادت امام موسي الكاظم(ع) به مدت 5 روز و در وعده‎هاي نهار و شام روزانه 40 هزار وعده غذاي گرم را بين زائران پياده اين راهپيمايي توزيع مي‌كنند.

بنياد خيرين كفشداران حرم مطهر رضوي در مناسبت‏هاي مختلف همچون ايام شهادت و ولادت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) و ديگر مناسبت‏هاي مذهبي كليه هزينه‎‏هاي لازم براي اينگونه برنامه‌‏ها را تأمين مي‌كند و برپايي اين موكب و پذيرايي از زائران پياده در ايام شهادت حضرت امام موسي الكاظم(ع) نيز تماماً توسط كفشداران افتخاري صورت گرفته است.

گفتني است همه ساله همزمان با سالگرد شهادت موسي بن جعفر (ع) ميليون ها زائر عاشق از مسير هاي دور و نزديك پياده به سوي مرقد آن امام بزرگوار مي روند و همچنين عاشقان خدمت به زائران اهل بيت نيز با برپايي موكب هاي مختلف در سرار مسير از زائران پزيرائي و استقبال مي كنند.

امام موسي بن جعفر(ع)، هفتمين ستاره آسمان ولايت و امام هفتم شيعيان، در 128 ه ق در ابواء محلي بين مكه و مدينه متولد شد و به دليل صبوري و فرو خوردن خشم به 'كاظم' شهرت يافت.

اين امام همام در دوران 55 سال حيات پر بركتش با چهار خليفه عباسي، منصور، هادي، مهدي و هارون، همزمان بود و چندين بار به زندان افتاد.

امام موسي كاظم در سال 183 ه ق به دستور هارون الرشيد مسموم شد و به شهادت رسيد و در قبرستان قريش در ساحل غربي دجله و در خارج شهر بغداد به خاك سپرده شد كه حالا به زيارتگاه پيروان اهل بيت (ع) تبديل شده است.

برچسب ها:عتبات - كاظمين - امام كاظم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: