دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/23 - 13:39 |

در جمع روحانيان و مداحان عتبات عاليات مطرح شد؛

ضرورت تركيب ظواهر و اسرار حادثه عاشورا براي درك صحيح آن

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا بر ضرورت درك حادثه عاشورا با تركيب ظواهر و اسرار مختلف آن تأكيد كرد و ورود تك بعدي به اين بحث را محكوم به شكست دانست.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين اويسي در جلسه توجيهي روحانيان و مداحان عتبات كه در سالن اجتماعات دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا برگزار شد در بيان تحريف هاي خاص حادثه عاشورا، نكاتي را مطرح كرد.

وي با بيان اينكه عده اي در تبيين واقعه كربلا دچار افراط و تفريط شده اند، ورود تك بعدي به اين بحث را محكوم به شكست خواند و گفت: كسي مي تواند عاشورا را درك و تصوير كند كه تركيبي بين ظواهر و اسرار مختلف آن قائل شود.

سخنران بعثه مقام معظم رهبري در كربلا افزود: برخي حادثه عاشورا را فوق طبيعي مي دانند و اقدامات بشري را در آن بي تأثير مي خوانند و بر اين اساس هم مي بينيم عده اي منكر بحث آب و تشنگي و طلب آب از سوي امام حسين(ع) شده اند.

حجت الاسلام والمسلمين اويسي با اشاره به تعبيري از شيخ بهايي كه مي گويد با كسي داراي چند فن مجادله كرده و او را مغلوب ساخته، اما در مجادله با متخصص در يك فن، شكست خورده است، اظهار داشت: امروز فضاي ورود تخصصي به مباحث است و جريان عاشورا نياز به تخصص در مباحث سيره و تاريخ دارد.

وي در ادامه با بيان اينكه گروه ديگري دچار افراط شده اند و جنبه هاي خاص عرفاني به عاشورا داده اند، گفت: برخي از شعرا مي گويند كه امام حسين(ع) در روز عاشورا به وصل رسيد، اما آيا امام سجاد(ع) نمي دانستند كه آن حضرت به وصل رسيده اند كه 35 سال براي ايشان گريه مي كردند.


برچسب ها:روحانيان - مداحان - كاروان زيارتي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: