دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1397/01/25 - 12:12 |

350 هزار زائر خارجي براي زيارت كاظميه وارد عراق شدند

سازمان مرزهاي عراق از ورود بيش از 350 هزار زائر خارجي در ايام زيارت امام موسي كاظم (ع) و از طريق 4 نقطه مرزي و فرودگاه نجف خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اين سازمان در اطلاعيه اي همچنين اشاره كرد كه فرودگاه نجف در ميان اين پنج نقطه، بيشترين تعداد ورودي زائران ايام شهادت امام موسي بن جعفر (ع) را داشته است.

اطلاعيه حاكي است: زائران عرب و خارجي از طريق مرزهاي شلمچه، الشيب (دشت آزادگان)، زرباطيه (مهران)، المنذريه (پرويزخان) و فرودگاه نجف براي شركت در مراسم عزاداري سالروز شهادت موسي بن جعفر (ع) وارد عراق شدند.

گفتني است كه سالانه ميليون ها عاشق اهل بيت عصمت و طهارت (ع) براي بزرگداشت سالروز شهادت امام موسي كاظم(ع) در قالب پياده روي هاي چند ده كيلومتري از نقاط مختلف بغداد وارد شهر كاظمين واقع در شمال پايتخت عراق مي شوند.

همچنين نيروهاي امنيتي عراق براي برقراري امنيت و حفاظت از زائران اقدامات و تدابير ويژه اي انجام مي دهند و در همين راستا بسياري از خيابان ها و معابر بويژه در اطراف كاظمين بسته و يا با محدوديت هاي ترافيكي مواجه مي شود.

راهپيمايي ايام زيارت كاظميه از اوايل هفته با حضور زائران از شهرهاي مختلف عراق و از نقاط مختلف بغداد آغاز شد و چهارشنبه شب با خروج مردم بغداد به سمت كاظمين به اوج خود رسيد.

آيين هاي ويژه سالروز شهادت امام موسي كاظم (ع) از صبح امروز پنجشنبه با قرائت مقتل امام هفتم و عزاداري و سوگواري تا ظهر فردا در حرم مطهر ادامه دارد و با اعلام اذان ظهر و اقامه نماز، مراسم امسال رسما به پايان مي رسد.

برچسب ها:كاظمين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: