دوشنبه|05 فروردين 1398|17 رجب 1440|25 March 2019
زمان انتشار: 1397/01/26 - 14:06 |

مدير كل دفتر برنامه ريزي سازمان حج:

زائران عتبات مراقب كلاهبرداران در دفاتر غيرمجاز باشند

مدير كل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج و زيارت گفت: زائران عتبات عاليات براي نام نويسي و اعزام به اين سفر معنوي مراقب دفاتر غير مجاز با عنوان دفاتر حج و زيارت باشند و فقط از طريق دفاتر مجاز تحت پوشش اين سازمان اقدام كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مرتضي آقايي در گفت وگو با خبرنگار حج و زيارت ايرنا افزود: براي جلوگيري و برخورد با افراد فرصت طلب كه در قالب دفاتر حج اقدام به كلاهبرداري و حتي صدور ويزاي جعلي و غيره مي كنند برنامه هاي جامع و كاملي داريم. وي گفت: بسياري از اين دفاتر به دليل اخذ سود بيشتر از زائران، تمايلي به فعاليت زير نظر سازمان حج و زيارت ندارند، اما با افراد متخلف و كلاهبردار و دفاتر غير مجاز برخورد مي كنيم.

وي با بيان اينكه اين گونه افراد زياده خواه هستند و براي رسيدن به شرايط مشروع و نامشروع خود از هر روشي استفاده مي كنند، اظهار داشت: در اين ارتباط مواردي را داشته ايم كه برخي دفاتر غير مجاز با ارائه ويزاي جعلي در گذرنامه زائران و اخذ هزينه كامل و حتي بيشتر اقدام كرده اند.

مدير كل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج و زيارت در بخش ديگري از سخنان خود گفت: بر اساس آمار و اطلاعات موجود، حدود 700 هزار زائر زن و مرد ايراني سال گذشته از طريق مرزهاي هوايي و زميني راهي عتبات عاليات شدند و در مقابل نيز حدود دو ميليون زائر عراقي به كشورمان سفر كردند.

وي با بيان اينكه نيمي از اين تعداد را مردان تشكيل مي دهند، اظهار داشت: بر اساس اقدامات انجام گرفته و عدم ثبات نرخ ارز به دنبال افزايش كيفيت خدمات و كاهش هزينه ها هستيم.

وي با تاكيد بر اينكه قالب هزينه هاي ما بر مبناي دلار بوده و ثبات نرخ ارز نقش بسزايي در برنامه ريزي براي كاهش هزينه ها دارد، تصريح كرد: به رغم مسائل مطرح شده، در اين دوره نيز شاهد كاهش برخي هزينه هاي ارزي بوده ايم.

مدير كل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور زيارت سازمان حج و زيارت با بيان اينكه ارتقاء سطح خدمات از ديگر دغدغه هاي ما است، گفت: ارائه بسته هاي ارزان قيمت در قالب حمايت از كالاي ايراني و راه اندازي كاروان هاي ارزان قيمت از ديگر برنامه هاي امسال اين سازمان است.

وي با تاكيد بر اينكه هم اكنون هزينه هاي سفر هوايي به عتبات از يك ميليون و 900 هزار تومان تا دو ميليون و 200 هزار تومان است، اظهار داشت: سفرهاي زميني نيز از 900 هزار تومان تا يك ميليون و 400 هزار تومان به انجام مي رسد.

آقايي با بيان اينكه سفر به عتبات به صورت هفت شب و هشت روز انجام مي گيرد، افزود: در اين ميان سه شب در نجف، سه شب در كربلاي معلي، يك شب در كاظمين سپري خواهد شد كه زيارت امايين عسكريين (ع) نيز به صورت عبوري انجام مي گيرد.

وي با اشاره به اينكه افزايش ساعت كار درمانگاه هاي ايراني مستقر در عراق از ديگر برنامه هاي ما است، گفت: براي رفاه هر چه بيشتر زائران به دنبال جا به جايي برخي درمانگاه ها براي ارايه خدمات بيشتر به زائران هستيم.

وي در پاسخ به اقدامات انجام شده براي حذف رواديد براي زائران ايراني گفت: البته مكاتباتي در اين خصوص از طريق وزارت امور خارجه و سفارت انجام گرفته اما تاكنون محقق نشده است.

برچسب ها:عتبات - كاروان غير مجاز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: