پنجشنبه|02 خرداد 1398|17 رمضان 1440|23 May 2019
زمان انتشار: 1397/02/01 - 14:06 |

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان رضوي:

۳۷ پزشك از خراسان رضوي در حج خدمت‌رساني مي‌كنند

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان رضوي گفت: امسال ۳۶ پزشك از خراسان رضوي در حج تمتع به زائران بيت‌الله‌الحرام خدمت‌رساني مي‌كنند و با يك پزشك آشپزخانه در مجموع ۳۷ نفر مي‌شوند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سيدمجتبي احمدي در همايش توجيهي پزشكان حج تمتع سال ۹۷، اظهار داشت: امسال ۳۶ پزشك از خراسان رضوي در حج تمتع به زائران بيت‌الله‌الحرام خدمت‌رساني مي‌كنند و با يك پزشك آشپزخانه در مجموع ۳۷ نفر مي‌شوند و در جلسات توجيهي اول ارديبهشت ماه ۹۷ و بازآموزي‌اي روزهاي ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه و اول تير ماه امسال كه با همكاري جمعيت هلال احمر، حج و زيارت و دانشگاه علوم پزشكي برگزار مي‌شود آخرين اطلاعات و دانش‌هاي روز مرور و بازآموزي خواهد شد.

وي افزود: تا اين لحظه اسامي ۱۰۶۹۰ نفر زائر حج تمتع در سايت جمعيت هلال احمر خراسان رضوي به ثبت رسيده و پزشكان فعال در اين موسم تست‌ها، معاينات و آزمايش‌هاي لازم را قبل از اعزام خواهند داشت.

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان رضوي با بيان اينكه تاكنون معاينات نزديك به ۲۵۰۰ نفر از حجاج اعزامي سال ۹۷ به اتمام رسيده كه از اين تعداد ۱۱ نفر از آنها رد صلاحيت شدند، خاطرنشان كرد: همچنين پرونده ۱۹۲۵ نفر هم در حال بررسي مجدد بوده است و معاينات ۶۱۶۰ نفر هم هنوز انجام نشده است و درخواست انجام سريع‌تر اين كار را داريم.

احمدي تصريح كرد: بحث آموزش حجاج و زائران هم به‌صورت ويژه در دستور كار قرار گرفته تا با بينش و اطلاعات كافي اعزام شوند و مشكلي در طول اين سفر روحاني نداشته باشند؛ همچنين از زائران بيت‌الله‌الحرام درخواست داريم كه پزشكان را امين و محرم خود بدانند و در حوزه سلامت خود هيچ چيزي را از آنها پنهان نكنند.

وي با اشاره به اينكه تجهيزات امدادي، دارويي و درماني از تهران ارسال مي‌شود و استانها تنها در امر اعزام پزشك با كيف امداد و كمك‌هاي اوليه فعال هستند، تأكيد كرد: با توجه به آمار بالاي مراجعات در ثبت نام‌ها و افزايش ۶ كاروان ديگر به تعداد كاروان‌هاي موجود، در صورت نياز ۳ تا ۴ پزشك ديگر به آمار پزشكان اعزامي از خراسان رضوي اضافه مي‌شود و طبق برنامه ابلاغي هر پزشك ۲ كاروان ۱۳۵ تا ۱۶۰ نفره را مديريت ‌مي‌كند.برچسب ها:حج 97 - پزشكي - سلامت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: