چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/03 - 09:17 |

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي:

راه‌اندازي قطار مشهد ـ شلمچه بعد از ماه مبارك رمضان

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي با اشاره به اينكه اربعين امسال مرز مهران و شلمچه به خراسان رضوي اختصاص دارد، گفت: قطار مشهد ـ شلمچه بعد از ماه مبارك رمضان راه‌اندازي مي‌شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مهدي فروزان در جلسه ستاد هماهنگي اربعين كه در استانداري خراسان رضوي برگزار شد، با اشاره به مسؤوليت‌هاي اين استان در مراسم پياده‌روي اربعين با بيان اينكه هيچ مسؤوليتي در مسير نجف به كربلا به‌ عهده خراسان رضوي نيست، اظهار داشت: در تقسيمات مرزها، مرز شلمچه و مهران به خراسان رضوي داده شده است.

وي با بيان اينكه قطار مشهد ـ شلمچه راه‌اندازي مي‌شود، اضافه كرد: طي هماهنگي با راه‌آهن، بنا شد، قطار مشهد ـ شلمچه بعد از ماه مبارك رمضان راه‌اندازي شود كه در ابتدا مسير مشهد ـ اهواز و مشهد ـ خرمشهر پيشنهاد شد، اما ما اصرار بر مسير مشهد ـ شلمچه داشتيم.

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي يادآور شد: معاونت‌هاي عمراني هم عضو جلسات ستاد همگاني هستند تا زيرساخت‌هاي لازم را هماهنگ كنند كه خراسان رضوي در اين حوزه مسؤوليتي بر عهده ندارد.

فروزان با اشاره به اينكه مسؤوليت كنسولي خراسان رضوي به‌ عهده عراق است، متذكر شد: تقسيمات مرزي استان‌ها مشخص شده و خراسان رضوي در اين حوزه مسؤوليتي ندارد.

وي توضيح داد: هركدام از استان‌ها، تعداد زوارشان مشخص شده است و آذربايجان شرقي و غربي هر كدام يك هزار نفر زائر دارند، اردبيل ۴ هزار نفر، سيستان و بلوچستان ٩ هزار نفر و سهم گيلان ٧ هزار نفر است.

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي با تأكيد بر اينكه در كربلا بايد ٣٠ هزار نفر را اسكان و پذيرايي كنيم، گفت: در مجموع، در كربلا ٣٢۶هزار نفر بايد پذيرايي شوند كه ٣٠ هزار نفر سهميه خراسان رضوي است.

فروزان ادامه داد: پذيرايي از زائران توسط خراسان رضوي به اين صورت است كه در نجف ١۵ هزار نفر، كاظمين ١٠هزار نفر و سامرا ١٠ هزار نفر پذيرايي مي‌شوند.

وي با بيان اينكه ١۴۴هزار و ٧٠٠نفر هم در استان‌هاي مسير پذيرايي مي‌شوند، ادامه داد: خراسان رضوي در اين تقسيمات نيز مسؤوليتي به عهده ندارد.

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي مطرح كرد: سال گذشته در شهرهاي مسير عراق در بعضي مكان‌ها، ايستگاه زائر را داشتيم كه امسال سهميه نداريم.

فروزان با اشاره به اينكه ۴ حوزه مديريتي نجف، كربلا، سامرا و كاظمين را مشخص كرديم، عنوان كرد: بايد هرچه سريع‌تر براي هركدام از حوزه‌ها يك نماينده تام‌الاختيار مشخص شود و افراد، كار را در حوزه اسكان و تغذيه به‌ طور همزمان آغاز كنند.

وي با بيان اينكه نمايندگان هر كميته بايد به‌ سرعت مشخص شوند تا جلسه هماهنگي به‌ سرعت تشكيل شود، افزود: امسال بايد دستگاه‌هايي را بپذيريم كه قدرت بسيار، بنيه مالي قوي و افرادي كاربلد و فداكار باشند.

مديركل هماهنگي امور رفاهي استانداري خراسان رضوي در پايان با اشاره به اينكه در مسير نجف به كربلا هيچ ايستگاه ايراني نداريم، افزود: به جز سازمان اوقاف و آستان قدس كه در مكان مشخصي احداث بنا كردند، ايستگاه ايراني ديگري در آن مسير نداريم.

برچسب ها:عتبات - مشهد - قطار


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: