چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/06 - 11:07 |

حجت الاسلام مظلومي توضيح داد؛

آخرين برنامه هاي معاونت فرهنگي بعثه رهبري براي حج 97

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري ضمن تشريح آخرين برنامه هاي معاونت فرهنگي بعثه رهبري براي حج 97 از آغاز سريع برنامه هاي حج در سال جاري ابراز خرسندي كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيد جواد مظلومي معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در همايش سراسري روحانيون حج تمتع 97 با اشاره به آخرين مسائل فرهنگي در حوزه حج و زيارت در سال 97 اظهار داشت: ملبس بودن روحانيت به اين لباس شريف ضروري است كه يكي از فوايد آن توانايي زائران براي ارتباط با روحاني و پرسيدن سؤالات است.

وي افزود: وضعيت هوايي در زمان حج و گرماي شديد در آن زمان موجب سختي تردد زائران خواهد شد به همين جهت در اين زمينه سعي كنيد به زائران توصيه هايي داشته باشيد و همين طور در مورد هزينه كردن در كشور عربستان نيز به زائران توصيه هاي جدي كنيد.

حجت الاسلام والمسلمين مظلومي عنوان كرد: با توجه به شرايط منطقه و همين طور فرمايشات رهبر معظم انقلاب در مورد خريد كالاي ايراني و البته تلف نشدن وقت زائران در بازارها، خريد سوغات از داخل كشور نياز به فرهنگ سازي از سوي روحانيون دارد هرچند در سال گذشته نيز با كاهش بار از عربستان مواجه بوديم كه اين مسأله موجب خشنودي است.

وي با بيان اين كه روحاني بايد براي زائر برنامه هاي متنوع داشته باشد، خاطرنشان ساخت: براي پركردن اوقات فراغت زائران برنامه ريزي جدي داشته باشيد و در اين صورت حجاج نيز تا پايان با جديت در برنامه هاي فرهنگي شركت خواهند كرد.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري بيان داشت: طول دوره با توجه به اين كه بخش زيادي از زمان در مكه صرف خواهد شد و با تراكم جمعيت مواجه هستيم، ممكن است وقت زيادي از زائر در هتل صرف بشود كه اين مسأله توجه جدي روحاني را مي طلبد.

وي گفت: برنامه هاي مشاركتي چند كاروان در يك هتل نياز به برنامه ريزي در شوراي فرهنگي هتل دارد و اجراي برنامه هاي فرهنگي با همت و نظارت روحاني با هماهنگي مسؤول فرهنگي هتل صورت مي‌گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين مظلومي با تأكيد بر لزوم هماهنگي در شوراي فرهنگي هتل خاطرنشان كرد: در كاروان هايي كه معينه حضور دارد سعي كند به بانوان ديگر كاروان ها در هتل نيز خدمت رساني كند چراكه تعداد معينه هاي ما به حد كفايت نيست و نمي توانيم براي هر كاروان يك معينه بفرستيم نداريم.

وي ابراز داشت: البته روحاني كه در كاروانش معينه نيست، زمينه را براي حضور معينه هاي ديگر كاروان ها در بين خواهران زائر كاروانش فراهم كند و اين مسأله نياز به هماهنگي جدي دارد.

معاون فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري يادآور شد: با توجه به گرماي هوا يكي از اتفاقاتي كه همچون سال گذشته صورت خواهد گرفت، اسكان به صورت مجموعه اي در عرفات است و حداقل چهار روحاني در يك چادر مستقر است كه اين موضوع نياز به همراهي روحانيون دارد.

وي با تأكيد بر لزوم زمان بندي دقيق براي رمي جمرات اظهار كرد: ساعاتي براي رمي به ما اعلام مي‌كنند و سازمان و دوستان ما در بعثه نيز اين زمان را بين كاروان ها تقسيم خواهند كرد تا موجب ازدحام و ناراحتي زائران نشود.

حجت الاسلام والمسلمين مظلومي تصريح كرد: روحانيون محترم از مجموعه فعاليت ها و برنامه هايي كه دارند براي ما گزارشي تهيه كنند كه اين مسأله موجب مي شود وقت كمتري گرفته شود و نيازي به حضور رابطان در كاروان شما با وجود اين گزارش نيست.

وي افزود: در سال جاري برخي كارها با سرعت خوبي در حال انجام است و اين مسأله مي تواند در تصميم گيري ها كمك زيادي كند و آموزش هاي منطقه اي و كارگاه هاي آموزش هاي مهارتي در استان ها آغاز شده است.

وي با بيان به اين كه خوش برخوردي و احسان مقدمه اي براي ارتباط با زائران جهان اسلام است، خاطرنشان ساخت: ما در سال گذشته موردي در طرح مودت نداشتيم و با هيچ مشكلي برخورد نكرديم، تنها هدف ما در طرح مودت اين است كه اعتقادات واقعي خودمان را به زائران ديگر كشورها منتقل كنيم.برچسب ها:حجت الاسلام مظلومي - قم - حج تمتع - حج 97


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: