جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/02/11 - 13:10 |

آيت الله حسيني بوشهري درديدار هيات حج افغانستان:

با تعامل علماي جهان اسلام، مشكلات را برطرف كنيم

رئيس هيات علمي بعثه مقام معظم رهبري گفت: دشمن از وحدت علماي جهان اسلام نه تنها خوشحال نيست، بلكه نارحت است و بايد بدانيم دشمن هيچ وقت از وحدت مسلمانان خوشحال نمي شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، رئيس هيات علمي بعثه مقام معظم رهبري پيش از ظهر امروز در ديدار رئيس سازمان حج و زيارت جمهوري اسلامي افغانستان و هئيت همراه بابيان اينكه اين گونه ديدارها و تعاملات مي تواند باعث ارتقاء سطح فرهنگ، هم افزايي و هم فكري مسئولين دو كشور شود، گفت: هر چه تعاملات مسئولين دو كشور بيشتر شود، قطعا مي توان با استفاده از تجربيات در مسائل مختلف باعث رشد و پيشرفت كشور دوست و برادرافغانستان شد.

آيت الله حسيني بوشهري بابيان اينكه رابطه جمهوري اسلامي با افغانستان ديرينه هست و در همه مسائل و مشكلات، ايران در كنار و دوشادوش كشور اسلامي افغانستان بوده، افزود: وقتي ملت افغانستان در جنگ هاي مختلف دچار سختي شدند،ملت ايران خود را در سختي مي ديد و حتي وقتي اين كشور در شادي بود، ملت ايران هم شادي داشتند.

عضو خبرگان رهبري افزود: امروز شاهد دولت خوب در جمهوري افغانستان در عرصه تعاملات هستيم و يكي از اين مسائل در موضوع بعثه و حج و زيارت است. بايد تلاش كرد باتعامل بهتر و قوي تر امسال شاهد حضور خوبي در حج ابراهيمي باشيم.

آيت الله حسيني بوشهري اظهار داشت: خوشبختانه بعثه جمهوري اسلامي ايران تجربيات خوبي در نظم مسائل مختلف حجاج خود داشته و اين مسئله به تأييد مسئولين حج وزيارت عربستان رسيده است و ساير كشورها اسلامي مانند افغانستان مي توانند از اين تجربيات براي حجاج خود بهره ببرند.

رئيس هيات علمي بعثه مقام معظم رهبري افزود: امروز يكي از مسائل مهم در بين علماي جوامع اسلامي، وحدت و تعامل با ساير علماي كشورهاي اسلامي است. بايد با تعامل همه علماي جهان اسلام، همه مشكلات جهان اسلام را برطرف كرد.

وي گفت: بايد بدانيم دشمن از وحدت علماي جهان اسلام نه تنها خوشحال نيست، بلكه نارحت است و بايد بدانيم دشمن هيچ وقت از وحدت مسلمانان خوشحال نمي شود.

آيت الله حسيني بوشهري گفت: اگر علماي جهان اسلام در كنار هم و هم فكر باشند، مي توانند دشمن را مأيوس كنند و به اهداف بلند برسند.

امام جمعه قم گفت: امروز دشمن دنبال تفرقه است و هدف آنها از ايجاد اختلاف بين مسلمانان اين است با ايجاد تفرقه بر آنها حكومت كنند و تا كنون به اهداف خود رسيد ه اند.

آيت الله حسيني بوشهري اظهارداشت: امروز شاهد مشكلات زيادي چون برادر كشي از سوي بعضي كشورهاي اسلامي در جهان اسلام هستيم و اين مسئله مايه تأسف است و بايد با اتحاد همه علماي اسلام كار كرد همه در زير پرچم لواي اسلام، موجب عزت مسلمانان شويم.

رئيس هيات علمي بعثه مقام معظم رهبري با بيان اينكه كشور افغانستان مانند جمهوري اسلامي ايران مستقل است، گفت: اسلام و وحدت مرز نمي شناسد وهمه مسلمانان با هم برادرند و به همين دليل براي ارتقاي استفاده از تجربيات،نيازمند به تعاملات و تبادل نظر در همه مسائل هستيم.

امام جمعه قم با بيان اينكه تبادل نظر و تعامل تنها نبايد متوقف در مسائل حج و زيارت شود، اظهار داشت: كشور جمهور اسلامي ايران ،جمهوري اسلامي افغانستان را دوست و برادر خود مي داند.

رئيس هيات علمي بعثه مقام معظم رهبري در پايان اظهار داشت: مسئولين جمهوري اسلامي از مشكلات و جنايت هاي كه از سوي گروه هاي تروريستي در اين كشور ايجاد مي شود، ابراز تأسف مي كند از اتفاقات نادرست در اين كشور ابراز انزجار مي نمايد. اين جنايت و كشتار، خاصيت دشمن است و هيچ گاه دشمن با صفتي كه در او هست دوست ندارد، مسلمانان دركنار هم باشند براي همين همه تلاش خود را براي ايجاد تنش و اختلاف در بين مسلمانان به كار مي گيرد.برچسب ها:ديپلماسي حج - افغانستان - ايران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: