یکشنبه|27 مرداد 1398|15 ذی الحجه 1440|18 August 2019
زمان انتشار: 1397/02/16 - 11:12 |

در نمايشگاه كتاب صورت گرفت؛

رونمايي از نسخه عربي كتاب «روشناي علم» رهبرمعظم انقلاب

نسخه عربي كتاب روشنايي علم با عنوان انوار العلم مقام معظم رهبري، در غرفه مركز فرهنگ و ارتباطات اسلامي ايران رونمايي شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، رسول اسماعيل‌زاده، رئيس مركز ترجمه و نشر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، با بيان اينكه اين كتاب مجموعه رهنمودها و ديدگاه‌هاي رهبر معظم انقلاب در خصوص اهميت توليد علم است، گفت: ترجمه كتاب روشنايي علم كه دو سال پيش به چاپ رسيده بود در قالب طرح ملي تاپ و با مشاركت و مباشرت ناشر تونسي به زبان عربي ترجمه شده است.
رئيس مركز ترجمه و نشر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افزود: كتاب «انوار العلم» در هزار نسخه به چاپ رسيده و در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تونس نيز رونمايي شده است.

اسماعيل‌زاده افزود: چندين عنوان كتاب ديگر از تاليفات مقام معظم رهبري در دستور كار ترجمه به زبان‌هاي زنده دنيا براي صدور انديشه و ديدگاه‌هاي ايشان به خارج از مرزها قرار دارد.

وي در تشريح و معرفي طرح ملي تاپ گفت: ترجمه و انتشار آثار ادبي و معارف انساني نويسندگان ايراني به زبان‌هاي زنده دنيا از دو سال پيش در قالب طرح تاپ قرار گرفته است.

اسماعيل‌زاده يادآور شد: توجه به نشر و ترجمه آثار و توليدات فرهنگي و ادبي و معارف اسلامي به طور ويژه در دستور كار قرار دارد.
رئيس مركز ترجمه و نشر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خاطر نشان كرد: بسياري از ناشران خارجي داوطلب همكاري در اين راستا هستند.

محسن پاك آيين، معاون امور بين المللي پژوهش و فرهنگ انقلاب اسلامي نيز در اين مراسم توليد علم را از مصاديق قدرت كشورها و از شاخصه‌هاي توسعه يافتگي در ابعاد جهاني در نگاه مجامع بين‌المللي علمي دانست و تصريح كرد: ضرورت توليد و زايش علم در داخل كشور از تاكيدات مقام معظم رهبري و برگرفته از شعار كليدي نظام با عنوان «ما مي‌توانيم» است.

در ادامه آشوري، رئيس كارگروه ترجمه كتاب سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي بر تاكيد بر انتقال افكار بلند مقام معظم رهبري در خارج مرزها ،افكار وآثار نخبگان فرهنگ و ادب اين خاك را سرمايه‌هاي بزرگي دانست كه بايد به نحوه شايسته از آن بهره‌مند شد.

رئيس كارگروه ترجمه كتاب سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي بر نقش نمايندگان فرهنگي و رسانه ها در نيل به اين هدف تاكيد كرد.
گفتني است: سي و يكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران با شعار «نه به كتاب نخواندن» از 12 تا 22 ارديبهشت ماه در مصلاي امام خميني (ره) داير است.


برچسب ها:كتاب - رهبر انقلاب


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: