پنجشنبه|31 مرداد 1398|19 ذی الحجه 1440|22 August 2019
زمان انتشار: 1397/02/17 - 17:48 |

دبيركل اموراجتماعي و موسسات خيريه سازمان اوقاف:

اعزام زائران باراولي به كربلا آغاز شد

حجت الاسلام عادلي گفت: اعزام زائران باراولي حرم امام حسين (ع) براي پنجمين سال متوالي آغاز شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت‌الاسلام ولي‌الله عادلي؛ مديركل اموراجتماعي و موسسات خيريه سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينكه يكي از نيات موقوفات كشور كه در سامانه جامع به ثبت رسيده اعزام زائران باراولي به زيارت حرم امام حسين (ع) است، گفت: اين طرح براي پنجمين سال متوالي و از روز شنبه (پانزدهم ارديبهشت ماه) آغاز و براساس آمار اعلامي ادارات اوقاف كشور در اين دوره ۶۵۰ نفر از زائران باراولي به عتبات عاليات مشرف خواهند شد.

وي با بيان اينكه اين زائران در مدت حضور خود در كشور عراق سه روز در نجف، چهار روز دركربلا و دو روز در كاظمين حضور دارند، گفت: برنامه‌هاي سخنراني و مداحي در جوار حرم‌هاي مطهر ائمه اطهار (ع)، حضور در مسجد كوفه، سهله و حنانه و قرائت دعاي كميل و ندبه در خيمه‌گاه حسيني از برنامه‌هاي زيارتي در طرح ملي اعزام زائران حرم حسيني است.

مديركل اموراجتماعي و موسسات خيريه سازمان اوقاف با اشاره به آثار و خدمات وقف در حمايت و خدمت‌رساني به افرادي كه تاكنون به عتبات عاليات مشرف نشده اند، تصريح كرد: در مجموع ۹۰۰ موقوفه و يك هزار و ۱۲۵ نيت مرتبط با كمك به زوار عتبات عاليات در كشور وجود دارد كه در قالب اين طرح عوايد آن صرف حمايت از افرادي مي‌شود كه تاكنون به عتبات عاليات مشرف نشده‌اند.

عادلي تاكيد كرد: طرح ملي زائران حرم حسيني (ع) با هدف اجراي صحيح و امينانه نيات واقفان در موضوعات كمك به زوار عتبات عاليات، زوار فقير، زوار مستمند و كرايه زوار ائمه با رويكرد شفاف‌سازي و اطلاع‌رساني از آثار و بركات وقف اجرا يي مي‌شود.سال گذشته هم تعداد ۴۷۵ زائر از محل اجراي نيات واقفان از اين طرح بهره‌مند شدند.

وي تاكيد كرد: با اجراي طرح ملي زائران حرم حسيني طي پنج سال اخير بيش از ۲ هزار و ۷۷۵ زائر باراولي به‌صورت رايگان از خدمات اين طرح بهره‌مند شدند.


برچسب ها:اعزام زائران - اولّي ها - حرم امام حسين (ع)


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: