چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/19 - 14:21 |

اتاق جنگ آمريكا اين بار در وزارت خزانه داري؛

همراهي با ولايت راه مطمئن عبور از صحنه برجام

فرآيند برجام نتيجه بيش از 4 سال تجربه ملي و بين المللي ماست اگر ثمره آن براي جامعه ما تحكيم همه جانبه همراهي با ولي باشد خواه ناخواه برنده خواهيم بود.
ماجراي خروج آمريكا از برجام طيف وسيعي از واكنش ها را در پي داشت، از واكنش هاي خارجي گرفته تا واكنش هاي داخلي. هر يك از وجهي به ماجرا مي نگرند و در جهت تبيين و راه مواجهه با آن مطالبي را مطرح مي كنند. در اين خيل خبرها چند خبر ساده برايم جلب توجه كرد:

خبرگزاري فارس:
وزيرخزانه‌داري آمريكا: مجوز فروش هواپيما به ايران باطل مي‌شود/ متحدانمان كاهش توليد نفت ايران را جبران مي‌كنند.

خبرگزاري فارس:
وزارت خزانه داري آمريكا: زمان‌بندي بازگشت تحريم‌هاي آمريكا عليه ايران چگونه است.

خبرگزاري فارس:
يك مقام ارشد آمريكا:[از طرف وزارت خزانه داري آمريكا] مجوزهاي فروش هواپيماي مسافربري به ايران لغو مي‌شود.

صراحت عجيب اين چند خبر در تأييد اين فرموده مقام معظم رهبري كه در ديدار امسال شان با كارگران فرمودند: «اتاق جنگ آمريكا عليه ما عبارت است از وزارت خزانه‌داري آمريكا كه همان وزارت اقتصاد و دارايي‌شان است؛ آنجا اتاق جنگ با ما است.» بسيار جلب توجه مي كند. ترسيم دقيق نقطه حمله دشمن، ترسيم دقيق چگونگي مواجهه با اين حمله، ايجاد زيرساخت تبييني چندساله براي مواجهه با رفتارهاي دشمن در ميادين مختلف از اقدامات معظم له بوده است. بدين ترتيب با نگاه كلان به ماجراي برجام و خروج آمريكا از آن يادآوري چند نكته كاربردي حائز اهميت است:

1. درمحور جامعه ما ولي قرار گرفته است. در قرآن كه جستجو مي كنيم اثر ولايت الهي كه از طريق ولي خدا به جامعه منتقل مي شود خارج كردن جامعه از ظلمات به سوي نور« اللَّـهُ وَلِيُّ الَّذِينَ آمَنُوا يُخْرِجُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ»(بقره 257) و رساندن به بهترين ثمرات « هُنَالِكَ الْوَلَايَةُ لِلَّـهِ الْحَقِّ هُوَ خَيْرٌ ثَوَابًا وَخَيْرٌ عُقْبًا» (كهف 44) است. با ولي، قرآني رفتار و او را همراهي كنيم. امروز پايبندي به اقتصاد مقاومتي فقط يك رفتار منطقي و عقلاني نيست بلكه همراهي با ولي است و ثمرات همراهي با ولي بر آن مترتب است يعني جامعه به بهترين ثمرات مي رسد.

2. ماجراي خروج آمريكا از برجام نشانه موضوعات زيادي است، مثلا عدم اعتماد به غرب و ... اما براي ما تأكيد بر اين است كه اگر پشتيبان ولي باشيد به شما آسيب نمي رسد. دقت كنيم آنچه ولي در ماجراي برجام گفت به وقوع پيوست يعني وليِ جامعه به واسطه بصيرت الهي خوب مي بيند، به واسطه هدايت الهي از بهترين راه ها جلو مي برد و به واسطه نصرت الهي به بهترين مقاصد مي رساند.

3. فرآيند برجام نتيجه حدود 4 سال تجربه ملي و بين المللي ماست اگر ثمره آن براي جامعه ما تحكيم همه جانبه همراهي با ولي باشد خواه ناخواه برنده خواهيم بود.

4. خداوند متعال هم قائل به پيوند ولايي بين مؤمنين است و آن را در آيات آخر سوره انفال مطرح مي كند. تصور اينكه غربيان از نظام ولايت خود كه سركرده اش شيطان و شيطان بزرگ است خارج شوند و به ما بپيوندند تصوري غلط است «بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ». در واقع اروپا نمي تواند مستقل از آمريكا رفتار انجام دهد چون به واسطه رفتارشان به آمريكا پيوند خورده اند. آنها به پيوند خود ادامه خواهند داد تا در ظلمات غرق شوند ، ما بايد رفتار خود را در نظام ولايت تدقيق كنيم و همراه ولي الهي خود باشيم.


برچسب ها:برجام - آمريكا - رهبري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: