سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/02/19 - 16:58 |

گردهمايي مسئولان روحاني ستاد بازسازي عتبات در نجف اشرف

گردهمايي سه روزه مسئولان روحاني ستاد بازسازي عتبات عاليات در شهر مقدس نجف اشرف برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، درگردهمايي سه روزه مسئولان روحاني ستاد بازسازي عتبات عاليات كه در شهر مقدس نجف اشرف برگزار شد حجت الاسلام والمسلمين علي شيرازي مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قدس از روحانيون خواست كه اهداف زيارت را براي زائران روشن و با تبيين فرازهاي آن به معرفت افزايي زائران كمك كنند.

وي زيارت جامعه كبيره را يك دوره امام شناسي دانست و با بيان اينكه آشنا كردن زائران با اين زيارت، تاثير بسيار بالايي دارد،افزود: مضامين ارزشمند زيارت جامعه كبيره در گسترش فرهنگ ناب شيعي و ترويج مباني اخلاقي در جامعه موثر است.

حجت الاسلام شيرازي تصريح كرد: مسئله امام شناسي يكي از آن معارف ناب است كه هركس توان رسيدن به آن را بدون راهنماي امام شناس ندارد.

وي در ادامه به مهجور ماندن نهج البلاغه در جامعه اشاره و بيان كرد: متاسفانه ابعاد شخصيتي حضرت علي (ع) و همين طور نهج البلاغه را به خوبي در جامعه تبيين نكرده ايم و بايد به اين مسئله توجه جدي داشته باشيم.

مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قدس خاطرنشان كرد: اگر ابتدا شخصيت اميرالمؤمنين(ع) براي افراد تبيين شود و سپس سراغ سخنان ايشان برويم، دستورات نهج‌البلاغه بخشي از زندگي ما خواهد شد. اين در حالي است كه هنوز بسياري از افراد نمي‌دانند اين اثر جاودان حاوي چه مطالبي است.

وي اظهار كرد: نهج‌البلاغه كتابي است كه دستورات جامع و كاملي براي هر روز زندگي انسان‌ها دارد و در تمام ادوار محتواي آن قابل استفاده است.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي به ويژه شهداي مدافع حرم خاطرنشان كرد: امنيت و آسايش حاكم در كشور حاصل رشادت ها و ايثار رزمندگان و شهداي هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم است.
برچسب ها:عتبات - روحانيون - نجف اشرف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: