چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/20 - 11:01 |

از سوي نماينده ولي‌فقيه در امور حج وزيارت؛

رييس پژوهشكده حج و زيارت منصوب شد

حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت با صدور حكمي آقاي دكتر علي‌اكبر ضيايي‬‎ را به سمت رياست پژوهشكده حج و زيارت منصوب كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر، نماينده ولي‌فقيه و سرپرست حجاج ايراني در حكمي دكتر علي‌اكبر ضيايي را به عنوان مدير جديد پژوهشكده حج وزيارت منصوب كرد.

در حكم مدير جديد پژوهشكده حج وزيارت آمده است: «باتوجه به نامه شماره 8810/22 مورخ 28/1/1390 معاونت محترم آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مبني بر ابلاغ مصوبه جلسه مورخ 21/12/1389 شوراي گسترش آموزش عالي و موافقت با تأسيس پژوهشكده حج و زيارت وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، بدينوسيله جنابعالي را كه بحمدالله از سوابق و شايستگي‌هاي علمي، اخلاقي، مديريتي و تجربيات مفيد و ارزشمند در حوزه‌هاي مختلف پژوهشي و آموزشي مرتبط با علوم اسلامي برخورداريد به سمت رئيس پژوهشكده حج و زيارت منصوب مي‌نمايم.

اميد است با اتكال به خداوند متعال و بهره‌گيري از رهنمودهاي حضرت امام (قدس سره) و مقام معظم رهبري (دام ظله) و نيز عالمان، انديشمندان، نويسندگان و فرهيختگان حوزه و دانشگاه گام‌هاي بلند و مؤثري در پژوهش‌هاي مرتبط با حج و زيارت برداشته از تمامي ظرفيت‌ها در اين حوزه استفاده نموده و در انجام وظايف محوله كوشا و موفق باشيد.

همچنين لازم مي‌دانم از زحمات و تلاش‌هاي ارزشمند و اثرگذار برادر فاضل و ارجمند جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي دكتر سيدمهدي عليزاده موسوي در دوره تصدي قبلي اين مسئوليت صميمانه تشكر و سپاسگزاري نمايم.

از خداوند متعال توفيقات روزافزون را در خدمت به اسلام ناب محمدي(ص) و مكتب اهل بيت(عليهم السلام) و گسترش فرهنگ حج و زيارت مسألت دارم.»

حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر در مراسم توديع و معارفه رييس پژوهشكده حج و زيارت اظهار داشت: در دوره مسوليت حجت الاسلام والمسلمين دكتر عليزاده موسوي كارهاي خوب و شايسته تقديري در پژوهشكده حج انجام شد.

همچنين سرپرست حجاج ايراني در بيان ويژگي‌هاي مدير جديد پژوهشكده حج و زيارت، تصريح كرد: ايشان اهل قلم و داراي سوابق خوب تدريس و فعاليت‌هاي بين المللي هستند و اميد است گام‌هاي مهمي در تحقق اهداف پژوهشكده بردارند.

سرپرست حجاج ايراني فعاليت‌هاي انجام شده در پژوهشكده حج و زيارت را ارزشمند و كتاب‌ها، مقالات و پژوهش‌هاي انجام شده در حوزه‌هاي مرتبط با حج و زيارت را بسيار مفيد و ارزشمند اما ناكافي دانست و از همكاران خود خواست تا با تلاش بيشتر در رفع نيازهاي اين حوزه به ويژه محصولات و آثار فاخر و كاربردي اقدام كنند.

گفتني است، دكتر علي‌ اكبر ضيايي، رايزن سابق فرهنگي ايران در مالزي، متولد سال ۱۳۴۳ در شهر قوچان است كه تحصيلات دانشگاهي خود را با اخذ مدرك دكتراي رشته «فرهنگ و تمدن اسلامي» در دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي به اتمام رساند.

پژوهش علمي در انستيتو بين‌المللي انديشه و تمدن وابسته به دانشگاه بين‌المللي اسلامي مالزي و عضويت در انجمن عرفان ايران اسلامي از جمله فعاليت‌هاي اوست.

ضيايي تاكنون چندين جلد كتاب و مقاله به رشته تحرير درآورده است كه «تاريخ و اعتقادات اباضيه»، «نقش امام خميني در احياي تفكر فلسفي»، «فهرس مصادرالفرق الاسلامية» و «معجم مصادر الاباضيه» از جمله آن‌هاست.
برچسب ها:قاضي عسكر - پژوهشكده حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: