دوشنبه|29 بهمن 1397|11 جمادی الثانی 1440|18 February 2019
زمان انتشار: 1397/02/23 - 16:45 |

الازهر ممنوعيت پخش اذان در قدس را محكوم كرد

الازهر مصر با صدور بيانيه اي تصميم مقامات رژيم صهيونيستي مبني بر ممنوعيت پخش اذان در شهر قدس در تاريخ دوشنبه آينده را محكوم كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، ابن ممنوعيت همزمان با مراسم جشن انتقال سفارت آمريكا از تل‌اويو به قدس صورت مي‌گيرد تا صداي پخش اذان از مساجد مزاحمتي براي شركت كنندگان در اين جشن ايجاد نكند.

الازهر ادامه داد: قانون ممنوعيت پخش اذان در شهر قدس موجب محدود كردن آزادي عبادت در سرزمين هاي اشغالي مي شود و تجاوزي آشكار و ظالمانه به آزادي عبادت و برگزاري شعائر ديني است كه اقدامي نژادپرستانه و در راستاي يهودي سازي اين شهر مقدس صورت مي‌گيرد.

در اين بيانيه آمده است: رژيم صهيونيستي در اقدامات متعدد گذشته خود با ابزارهاي مختلف، آزادي عبادت را از مسلمانان سلب كرده است.

الازهر ادامه داد: علاوه بر اين قانون ممنوعيت كلي پخش اذان كه پيش از اين مطرح شده و اجراي آن تعليق شده بود، قرار است به زودي بار ديگر در كنست (پارلمان رژيم صهيونيستي) مطرح شود و داويد امسالم رئيس ائتلاف دولت اسرائيل نيز با طرح اين قانون در كميته قانون اساسي پارلمان موافقت كرده است؛ قانوني كه طبق آن تمام بلندگوهاي عبادتگاه ها و مساجد در ساعات شبانه بايد خاموش باشد.

اكنون با توجه به اينكه قانون ممنوعيت پخش اذان فردا دوشنبه همزمان با جشن انتقال سفارت آمريكا از تل اويو به قدس صورت مي گيرد؛ چرا نهادهاي اسلامي از جمله الازهر چشم از اين انتقال سفارت فرو بسته يا فقط ممنوعيت پخش اذان را محكوم مي كنند؟


برچسب ها:الازهر - اذان - قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: