جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/02/24 - 12:37 |

آغاز يازدهمين كنفرانس وزاري اوقاف كشورهاي اسلامي در مكه

روز گذشته يازدهمين كنفرانس وزراي اوقاف و امور ديني كشورهاي جهان اسلام در «مكه مكرمه» آغاز به كار كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، روزنامه عكاظ عربستان نوشت؛ در افتتاحيه يازدهمين كنفرانس وزاري اوقاف و امور ديني كشورهاي جهان اسلام، «شيخ صالح بن عبدالعزيز» رئيس شوراي اجرايي كنفرانس، فهم اسلام و انتشار هدايت اسلام و معرفي اسلام و پيامبر گرامي اسلام (ص) را از وظايف و مسؤوليت‌هاي اوقاف و امور ديني دانست. وي همچنين تأكيد كرد كه اسلام در حال حاضر با چالش‌هاي زيادي روبه روست.

وي افزود: كشورهايي كه مسلمانان را به تروريسم متهم مي‌كنند اسلام را نفهميده‌اند و حقيقت پيامبر اسلام (ص) را درك نكرده‌اند.

همچنين در ادامه «محمد مختار جمعه» وزير اوقاف مصر گفت: منطقه ما دوران سختي را پشت سر مي‌گذارد و افزود: كارهايي كه گروه‌هاي اسلامي تندور انجام مي‌دهند از طرف ما نيست و ما از اين فعاليت‌ها مبرا هستيم.

«عبد الناصر موسي» وزير اوقاف اردن گفت: وزارت اوقاف در كشورهاي اسلامي بايد توجه زيادي به مساجد داشته باشند و تربيت واعظان، خطباء و امامان مسجد در اولويت كارهاي آنها قرار بگيرد.

در ادامه «سردار محمد يوسف» وزير امور ديني پاكستان نيز گفت: مبارزه با تروريسم و تندروي بايد در صدر فعاليت‌هاي كشورهاي اسلامي قرار گيرد و افزود: پاكستان از جمله كشورهايي است كه به سختي با اين چالش سخت روبه روست.

يادآور مي‌شود، يازدهمين كنفرانس وزاري اوقاف و امور ديني كشورهاي جهان اسلام امروز (يكشنبه) به ميزباني «مكه مكرمه» در عربستان آغاز شد و در آن وزراي كشورهاي مصر، اردن، مراكش، كويت، اندونزي، پاكستان، گامبيا حضور دارند.

ايكنا

برچسب ها:مكه - كشورهاي اسلامي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: