چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/25 - 17:19 |

سرپرست حجاج ايراني تاكيد كرد:

هماهنگي ، همدلي و محبت محور فعاليت ها در حج 97 خواهد بود

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت درنشست مديران ستادي و استاني سازمان حج و زيارت ، اهميت همكاري جمعي درموفقيت هرچه بيشترعمليات حج را يادآور شد و تاكيد كرد: هماهنگي ، همدلي و محبت محور فعاليت ها در حج 97 خواهد بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكرنماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني كه درمراسم افتتاحيه نشست كاربردي مديران ستادي و استاني سازمان حج وزيارت در تهران سخن مي گفت استمرارفضاي آرام كنوني در حج امسال را مهم خواند و گفت: همه بايد تلاش و همكاري كنند تا اين فضا به حجاج و مردم منتقل شود.

وي خطاب به حاضران گفت: همه بايد از تك روي پرهيز نموده تصميم گيري ها جمعي اتخاذ و مشترك عمل شود و در اطلاع رساني؛ استفاده از ابزارها و امكانات نو وفضاي مجازي مورد توجه جدي قرار گيرد.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت از مديران كاروان ها خواست به راه اندازي كانال در پيام رسان هاي داخلي اهتمام ورزند و از اين طريق علاوه بر ارتباط با حجاج ، خانواده ها را از لحظه هاي حضور زائران در سرزمين وحي مطلع نمايند.

وي افزود: استفاده ازاين روش ها درانتقال مطالب مورد نظرسازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري به كاروان ها و حجاج و راهنمائي زائران و تسهيل دسترسي به هتل ها درمكه و مدينه وخيمه هاي عرفات و منا موثرو مفيد است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكرهمچنين لزوم اجرايي شدن تصميمات اتخاذ شده در شوراي فرهنگي را خاطرنشان ساخت وگفت: اين تصميمات وفعاليت هاي فرهنگي بايد زمينه بهره مندي حداكثري معنوي و فرهنگي زائران را فراهم كند.

وي افزود: از ظرفيت حضور زائران و شخصيت هاي فرهيخته و ديگر ظرفيت ها درحج امسال بايد به درستي استفاده شود.

نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت در ادامه تشكيل بيش از 25 كميته كارشناسي براي آسيب شناسي حج گذشته را اقدامي سودمند ارزيابي و تاكيد كرد: نبايد آسيب هاي گذشته تكرار شود. در تصميم گيري هاي اجرايي و فرهنگي جلب رضايت زائرمورد توجه قرار گرفته است ، هرچند رضايت صدردرصدي امكان پذير نيست.

وي تصريح كرد: در صورتي كه نقطه ضعف و اشكالي مشاهده شد بايد سريعا اصلاح و به گونه اي عمل شود كه قبل ازعزيمت كاروان ها مشكلات مرتفع گردد و خدمت رساني به زائران درست و ومنظم انجام شود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا تاكيد براينكه هماهنگي ، همدلي و محبت محور فعاليت ها در حج 97 خواهد بود، اظهار داشت: بايد نسبت به بحران هاي احتمالي هشيار باشيم و براي هرحادثه احتمالي راهكارهاي مختلفي را پيش بيني كنيم.

نماينده ولي فقيه حركت درمسيرتحقق شعارحمايت از كالاي ايراني را از اولويت هاي حوزه حج و زيارت دانست و با اشاره به طرح تهيه سوغات حج از محصولات داخلي گفت: در طرح جديدي كه امسال با هدف كمك به توليد كالاي ايراني اجراء خواهد شد برندهاي داخلي با قيمت مناسب به حجاج عرضه مي شود و با اين اقدام فرصت بيشتري نيز براي بهره مندي زائران از معنويت سفر حج فراهم خواهد شد.

وي خواستارجدي گرفتن معاينات پزشكي و رعايت شان زائران در بازرسي هاي فرودگاهي شد و گفت: بدرقه زائران اعزامي از تهران در حسينيه ها و مساجد و نيامدن بدرقه كنندگان به فرودگاه از مشكلات مي كاهد و موجب خواهد شد تا اعزام زائران با نظم وترتيب بهتري صورت گيرد.

نماينده ولي فقيه دربخش ديگري از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته درپيگيري پرونده شهداي منا ومسجدالحرام اشاره كرد وافزود: پرداخت غرامت به بازماندگان شهداي حادثه سقوط جرثقيل درمسجدالحرام قرار است از طريق دفتر نمايندگي عربستان درسازمان ملل انجام شود وموضوع پرداخت ديه شهداي منا نيزدرحال پيگيري است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر اضافه كرد: با فضاي همدلي و همكاري موجود بين سازمان حج و بعثه اميدواريم به فضل خداوند حج امسال بهتر از سال گذشته برگزار شود و با توجه به درخواست هاي بيشمار مردم، زمينه براي برگزاري عمره در سال آينده فراهم گردد.

وي درپايان تلاش هاي صورت گرفته براي كاستن از تاثيرگذاري نوسانات بازار برقيمت حج را بيان كرد و گفت: در ديگر حوزه ها از جمله اسكان ، حمل و نقل و تداركات نيز تلاش هاي خوبي صورت گرفته تا قيمت ها افزايش چشمگيري نداشته باشد.

وي تاكيد كرد: سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري هرجا كه امكان داشت صرفه جويي كردند وقيمت تمام شده حج گذشته را كه با كار كارشناسي استخراج شده است ملاك دريافت هزينه قرارداده اند.برچسب ها:قاضي عسكر - حج97 - همايش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: