چهارشنبه|03 بهمن 1397|15 جمادی الاولی 1440|23 January 2019
زمان انتشار: 1397/02/30 - 13:43 |

ايجاد شهرك آموزشي زائران و فعاليت بيش از 4 هزار روحاني عتبات درقم

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در منطقه قم، امروز با توليت آستان مقدس كريمه اهل بيت ديدار و گفتگو كرد و از فعاليت بيش از 4 هزار روحاني عتبات عاليات دراين منطقه خبرداد.
به گزارش پايگاه خبرگزاري حج، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در منطقه قم به همراه سرپرست اداره حج و زيارت استان قم امروز (يكشنبه سي‌ام ارديبهشت ماه) با توليت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدار، حجت الاسلام والمسلمين عسكري علويه مسئول دفتر نمايندگي بعثه منطقه قم، با اشاره به اينكه دو هزار و 449 نفر از روحانيون حج تمتع و عمره مفرده در اين منطقه اقامت دارند،افزود: بيش از 4 هزار و 235 روحاني عتبات عاليات نيز ساكن استانهاي تحت پوشش منطقه قم (شامل استانهاي قم، همدان، مركزي، كرمانشاه، ايلام، كردستان و شهرستان كاشان) هستند و براي فعاليت هاي عتبات و برنامه هاي ويژه حرم هاي اهل بيت در كربلا و نجف اشرف از آنان بهره گرفته مي شود.

وي همچنين از برگزاري همايش تا مهماني ويژه زائران حج تمتع سال 97 در شبهاي ماه مبارك رمضان خبر داد و افزود: اين همايش به مدت 8 شب و با حضور زائران دو كاروان در هر شب اجرا مي شود.

در ادامه اين ديدار، آقاي مهدي صالحي سرپرست اداره حج و زيارت استان قم با اشاره به اينكه امسال دو هزار و 300 زائر حج تمتع از استان قم اعزام مي شوند، گفت: از اين تعداد هزار و 180 نفر مرد و هزار و 130 نفر زن هستند.

وي از پيگيري براي ايجاد شهرك آموزشي خبر داد و افزود: مي توانيم در موضوع محل و نحوه برگزاري جلسات آموزشي كاروان هاي حج تمتع الگوي مناسبي در سطح كشور باشيم.

بر پايه اين گزارش، حجت الاسلام والمسلمين سعيدي توليت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه قم نيز با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي، اظهار داشت: گذشت 40 سال فعاليت در عرصه‌هاي مختلف نشان داده شده است كه با وجود اراده قوي و لطف خداوند مي‌توانيم كارهاي مهم‌تري در زمينه‌هاي گوناگون انجام دهيم.

توليت آستان مقدس كريمه اهل بيت (س) با اشاره به اينكه صدور انقلاب تعاملي است، تصريح كرد: نهضت نظام مقدس جمهوري اسلامي بر اساس تبليغ دين خدا انقلاب خود را صادر مي كند.

وي با بيان اينكه خداوند نصرت خود را بر مومنين جاري كرده است، افزود: مسير حج و تمتع از جمله كارهايي است كه نصرت خداوند را بر ما جاري مي كند.

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي با بيان اينكه بايد جايگاه كار، مسير و راهبرد در حج مشخص شود، افزود: اصل موضوع در حج تثبيت امامت است، در واقع در ايام حج بايد كاري كنيم كه حضور امام با حركت زوار حفظ شود.

وي معرفي امام عصر (عج) در ايام حج را مهم دانست و خاطرنشان كرد: حضرت مهدي (عج) روح حج هستند از اين رو بايد امام عصر (عج) را در ايام حج معرفي كرد، در واقع بايد طوري شود كه زوار، هنگام برگشتن از حج، امام زماني برگردند.
برچسب ها:قم - توليت - بعثه - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: