سه شنبه|03 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440|23 April 2019
زمان انتشار: 1397/03/01 - 08:37 |

اِي‌بي‌سي‌نيوز گزارش داد؛

سفر به مكه و مدينه در رمضان، رويايي كه واقعي شد

يك خبرنگار استراليايي كه در ماه رمضان سال گذشته سفري به مكه و مدينه داشته، مشاهدات و تجربه‌هاي خود از اين سفر را در گزارشي منتشر كرده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اروين رِنالدي خبرنگار مسلمان استراليايي پايگاه خبري اِي.بي.سي‌نيوز در اين مطلب تجربه سفرش به مكه و مدينه در ماه رمضان را به اشتراك گذاشته است؛ وي در اين گزارش مي‌گويد:

تجربه گذراندن ماه رمضان در مدينه، پايتخت دوران اوليه اسلام، مانند ميليون‌ها مسلمان ديگر هميشه روياي من بود. وقتي در سال ۲۰۱۷ ميلادي (سال ۱۳۹۶) از استراليا به مدينه رفتم و ميليون‌ها مسلمان را ديدم كه همگي با لباس سفيد به سمت مسجد باشكوه و مشهور مسجدالنبي مي‌آمدند، صداي زمزمه نيايش جمعيت من را تحت تأثير قرار داد.

بيش از هزار و چهارصد سال پيش، اين مسجد خانه‌اي كوچك ساخته از گل و برگ‌هاي نخل بود كه متعلق به حضرت محمد (ص) بود اما اكنون در شهر مدينه فرودگاهي شلوغ، هتل هاي بزرگ متعلق به شركت‌هاي بين المللي بزرگ و فروشگاه‌هاي مدرن وجود دارد.

واقعاً جالب بود كه فروشگاه‌هاي مخصوص مد را در وسط بازاري كه نزديك مسجد است مي‌توان ديد. همين طور مشاهده فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي بين المللي با فاصله چند متري از مدفن خويشاوندان و صحابه پيامبر (ص) برايم شگفت انگيز بود.

عمارت مرمرين

خانه اي كه در مدينه متعلق به پيامبر اسلام