جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/01 - 10:37 |

مدير مسجدالاقصي خبرداد:

افزايش حملات شهرك‌نشينان به مسجدالاقصي

شيخ عمركسواني، مدير مسجدالاقصي از افزايش حملات شهرك‌نشينان به مسجدالاقصي و شهر قدس پس از اعلام انتقال سفارت آمريكا به قدس توسط ترامپ خبرداد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، پايگاه خبري البوابة نيوز نوشت؛ شيخ عمركسواني، مدير مسجدالاقصي در اين باره تصريح كرد: پس از اعلام انتقال سفارت آمريكا از تل آويو به قدس اشغالي و به رسميت شناختن اين شهر به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي توسط دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريكا، تعرضات اسرائيلي به مسجدالاقصي و شهر قدس افزايش يافته است.

وي در گفت و گو با شبكه ماهواره‌اي الغد با اشاره به تسريع در يهودي‌سازي قدس تاكيد كرد: رژيم اشغالگر قصد دارد از طريق اين حملات، قوانين جديدي از جمله تقسيم‌بندي زماني را بر مسجدالاقصي حاكم كند.

كسواني با بيان اين كه آخرين اين تعرضات به بهانه جشن عيد نزول تورات بوده، گفت: آنچه اسرائيل با قدرت اسلحه انجام مي‌دهد، هيچ حقي براي اين رژيم ايجاد نمي‌كند و مسجدالاقصي بر اساس مصوبه يونسكو مسجدي عربي و اسلامي باقي مي‌ماند.

وي با اشاره به اين كه آمريكا از القاعده و جامعه بين‌الملل براي كمك به اشغالگران و هم‌گامي با آنها در اهانت به مسجدالاقصي و يهودي‌سازي شهر قدس استفاده مي‌كند، تاكيد كرد: كارمندان اوقاف و نگهبانان مسجدالاقصي علي‎رغم عقاب از سوي رژيم اشغالگر در برابر اين حملات مي‌ايستند و مجازات هرگز نخواهد توانست آنها را از اداي وظيفه خود بازدارد.

مدير مسجدالاقصي همچنين اظهار داشت: شهروندان قدس براي ادامي نماز به مسجدالاقصي مي‌آيند تا به جهانيان ثابت كنند، مسجدالاقصي، مسجدي اسلامي است و علي‌رغم همه سختي‌ها هرگز از آن دست نخواهند كشيد.

وي از كشورهاي عربي و اسلامي خواست در كنار ملت فلسطين و شهروندان بيت‌المقدس بايستند و پايداري آنها در حفظ عربيت و اسلاميت مسجدالاقصي را ياري كنند.

برچسب ها:مسجدالاقصي - فلسطين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: